استاندار قزوین:
استاندار قزوین با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک حرکت فرهنگی برای مبارزه با نظام سلطه بوده است، عنوان کرد: انقلاب اسلامی تفکری ریشه دار و غنی بود که نمی توان آن را در قالب یک حرکت سیاسی جای داد.
کد خبر: ۴۹۷۸۸۷
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۱ 22 September 2017
به گزارش تابناک قزوین، عبدالمحمد زاهدی، استاندار قزوین در مراسم رژه نیروهای مسلح که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد، اظهار کرد: دفاع مقدس از مقاطع افتخارآفرین ملت ما و تاریخ اسلامی است که گرامیداشت این ایام می‌تواند درس بزرگی برای نسل جوان و مردم باشد.
وی افزود: انقلاب اسلامی فقط یک حرکت ضد استبدادی نبود به معنی آن‌که نظامی ساقط شده و نظامی جایگزین شده است بلکه ناشی از تفکری غنی و ریشه‌دار بود که در حوزه سیاسی نمی‌گنجید و چون از همان روزهای اول دنیای استکبار و دنیای سلطه متوجه اهمیت انقلاب شد در برابر آن موضع گرفت.
استاندار قزوین تصریح کرد: این تفکر که جهان به دو بخش سلطه‌گر و تحت سلطه و سلطه‌پذیر تبدیل و پذیرفته‌شده بود برای استکبار نیز جاافتاده بود و شاید همه نیز پذیرفته بودند که باید در این دو قالب باشند اما انقلاب اسلامی چون فرهنگی و ناشی از تفکر ضد سلطه بود برای دنیای استکبار گران تمام شد.
زاهدی اضافه کرد: درحالی‌که انقلاب‌های متعدد و کودتاهای متعددی در جهان رخ‌داده بود که برای استکبار زیاد اهمیت نداشت و راهش را رفته بود اما وقتی انقلاب اسلامی رخ داد سلطه گران برای آینده نظام سلطه احساس خطر کردند لذا از همان ابتدا جهان سلطه با انقلاب به دشمنی بر خواسته و همه دسیسه‌ها را برای ساقط کردن انقلاب آغاز کردند.
وی بیان کرد: با تحمیل یک جنگ که تقریباً همه قدرت‌های دنیا حمایت می‌کردند خواستند ما را نابود کنند اما چون ریشه انقلاب ما یک تفکر عمیق داشت و ملت به یک باور عمیق رسیده بود نتوانستند به آن آسیب بزنند.
دشمنان قدرت شناخت تفکر انقلاب را نداشتند
استاندار گفت: امروز استکبار رویکرد جدیدی را در منطقه بکار می‌برد وقتی بعد از جنگ و حضور در منطقه نتیجه نگرفتند فرقه‌گرایی را با طالبان و داعش در کشورهای عربی و اروپایی راه انداختند و یوکوهرام را برای تفرقه بین مسلمانان ایجاد کردند تا کینه اقوام بیشتر شود و امروز نیز استکبار می‌خواهد بدون هزینه مالی و حضور نظامی در کشورها نفوذ کند.
وی افزود: در کشور میانمار مسلمانان را به خون می‌کشند و این فرقه سازی‌ها در جهان اسلامی خطرناک است اما با حمایتی که ایران در منطقه داشته جریان داعش شکست خورد اما یک خطر برای ایجادکنندگان داعش وجود دارد که شاید داعش پاشیده شده و به گروه‌های کوچک تبدیل شود و اتفاقات تروریستی در اروپا تکرار شود و امروز در درون کشورهای خودشان فرقه‌هایی ایجادشده که همه را به خطر انداخته است.
اتحاد وفاق و یکپارچگی تنها راه مقابله با تروریست و داعش است
استاندار قزوین بیان کرد: امروز نظام اسلامی ایران در سایه فرماندهی کل قوا و داشتن نیروهای مسلحی مقتدر پشتوانه عظیمی نه‌تنها برای داخل کشور و حفظ مرزها بلکه حامی کشورهای همسایه و مسلمانان منطقه است.
وی یادآور شد: آنچه در دنیای اسلام اتفاق می‌افتد ناشی از توطئه استکبار است که نتوانسته به نتیجه برسد و حاضر است به هر توطئه‌ای دست بزند تا به اهداف شومش برسد.
در ادامه یگان‌های موتوری و پیاده نیروهای مسلح مستقر در استان از مقابل جایگاه رژه رفتند و اقتدار نظامی خود را به نمایش گذاشتند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار