محصول برجام به دنیا آوردن فرزندان تحقیر، توهین، تعدی و تهدید است و پس از عقد این قرارداد غیر منطبق با دستورات الهی، تحریم ها سرعت گرفت.
کد خبر: ۵۱۸۹۴۴
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۴ 03 November 2017
به گزارش تابناک قزوین ،آیت‌ الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین با اشاره به در پیش بودن 13 آبان و روز دانش آموز اظهار کرد: در روز 13 آبان شاهد حوادث مهم تاریخی بودیم که بازداشت امام خمینی (ره) و تبعید ایشان به ترکیه در سال 1343 از مهمترین آن ها است.
وی تصریح کرد: مناسبت دیگر در روز 13 آبان 1357، حمله رژیم آمریکایی شاه به دانشگاه تهران و به شهادت رساندن دانش آموزان به عنوان ذخایر ارزشمند ملت و مملکت بود و به همین مناسبت این روز، روز دانش آموز نام گرفته است.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه سومین حادثه در 13 آبان سال 1358، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود، افزود: کار آن ها، کار سفارتی نبود، بلکه آن ها به جاسوسی، غارت ملت و نقشه کشی علیه منافع ملی، سیاست و اقتصاد مردم ایران مشغول بودند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: در 13 آبان سال 58 دانشجویان خط امام(ره) با اقدام شجاعانه خود و تسخیر لانه جاسوسی، مورد حمایت امام خمینی(ره) قرار گرفتند و این دانشجویان امریکایی ها را به حقارت و اسارت گرفتند و برگ زرینی در تاریخ انقلاب به جای ماند.
امام جمعه قزوین با اشاره به نامگذاری 13 آبان، به "روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" اذعان کرد: ما باید در مراسمی که به نام 13 آبان در هر شهری برگزار می شود حضور فعال و گسترده داشته باشیم؛ تا انزجار خود را نسبت به دشمنان خدا و دین اعلام کنیم.
وی ابراز کرد: امام خمینی(ره) به عنوان یک فقیه، عارف و دین شناس فرمودند؛ امریکا شیطان بزرگ است و با این سخن خود فکرها را به آیات الهی جهت دهی کردند، در قرآن کریم بیان شده که شیطان دشمن آشکار ماست که با شعور دینی، عقیده و هوشمندی متوجه مکر و حیله او خواهیم شد.
آیت الله عابدینی با بیان اینکه آمریکا هم از جنس شیطانی است که باید با هوشمندی با او برخورد کرد، گفت: زمانی که ما کشوری را از جنس شیطان می دانیم نباید سران آن کشور را کدخدا دانسته و به آنها اعتماد کرده و در مواجهه با آنها لبخند بزنیم؛ اشتباه بزرگی است که ما فکر کنیم با لبخند به دشمن به اهداف خود دست پیدا می کنیم.
خطیب جمعه قزوین ادامه داد: از نگاه منطق دینی، قابل اثبات است که افرادی که به امریکا دل می سپارند و به آنها امید داشته باشند، به نوعی شیطان پرست هستند.
وی عنوان کرد: مطابق با مبانی دینی باید دشمنی شیطان را جدی گرفت، زیرا شیطان دشمنی خود را با ما جدی گرفته است، زیرا شیطان در محضر خدای متعال قسم یاد کرده است که همه ما را به انحراف می کشاند.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: امام راحل فرمودند که هرگز سلاح مبارزه با امریکا را زمین نگذارید، یعنی هر زمانی که ما این سلاح را زمین گذاشتیم دشمن نسبت به ما تعرض خواهد کرد، با این توصیه امام(ره) باید متوجه شویم که چقدر حرف غلطی است که کسی می گوید ما موشک نیاز نداریم.
امام جمعه قزوین اذعان کرد: برخی ها اشاره می کنند که مذاکره با امریکا دیوانگی است باید از آنها پرسید این دیوانگی از چه زمانی بوده است؟ مردم، علما و بزرگان سیاسی انقلاب از گذشتگان بسیار دور تا به امروز صهیونیست و امریکا را دشمن می دانستند.
وی افزود: ملت ایران سال هاست که با شعار "مرگ بر امریکا" نشان داده بودند که مذاکره با امریکا دیوانگی است؛ اما برخی ها امروز خیلی دیر گفتند که مذاکره با امریکا دیوانگی است.
امام جمعه قزوین اضافه کرد: کار آن کسانی که کلام خدا را نادیده بگیرند و با سلایق شخصی و منافع گروهی خودشان تصمیم می گیرند تا با دشمنان خدا دوستی کنند، دیوانگی است و این را قرآن فرموده و بر آن تأکید کرده است.
وی اذعان کرد: خداوند در قرآن تأکید کرده آن کسانی که طبق دستور خداوند با دشمن مخالفت نکنند و با دوستان خداوند همراهی نکنند، این از نظر قرآن سفاهت است و سفاهت هم به معنای دیوانگی است.
آیت الله عابدینی ادامه داد: امام حسین (ع) هم فرمود عقل انسان ها کامل نمی شود، مگر اینکه در تبعیت و پیروی از حق باشند و اگر پیرو حق باشند، راه ها به آن ها نشان داده می شود و عقلشان نیز کامل خواهد شد.
خطیب جمعه قزوین عنوان کرد: کسانی که به مستکبران اعتماد کردند، حیثیت سیاسی و عقلانی خود را از دست دادند و به اقتدار ملی آسیب جبران ناپذیر و نابخشودنی وارد کردند زیرا عزت را از غیر خدا طلب کرده اند در حالی که خداوند  تأکید کرده است، همه عزت ها نزد من است.
وی ابراز کرد: ای کاش عقد قرارداد با مستکبران که به صورت برجام در میان ما شهرت پیدا کرده است، عقیم و نازا می ماند و هر روز فرزندانی از جنس تحقیر، توهین، تحریم و تهدید برای ما به دنیا نمی آورد.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: محصول برجام به دنیا آوردن فرزندان تحقیر، توهین، تعدی و تهدید است و پس از عقد این قرارداد غیر منطبق با دستورات الهی، تحریم ها سرعت گرفت.
امام جمعه قزوین تأکید کرد: دوران افول آمریکا و محو شدن سیطره استکباری و صهیونیستی فرا رسیده است و خداوند می فرماید بگو حق آمد و باطل نابود شد آرى باطل همواره نابودشدنى است.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: خدای متعال فرشته ای دارد که هر شب جمعه در دنیا ندا می کند که انسان هایی که به سن 20 سالگی رسیدید، مبادا دنیا شما را غافل کرده و فریب دهد.
امام جمعه قزوین در ادامه افزود: این فرشته الهی در ادامه با خطاب قرار دادن انسان های 30 ساله می گوید؛ ظرف وجودتان را برای کلام حق مطهر کنید و خوب بشنوید، ای کسانی که به سن 40 سالگی رسیده اید مراقب باشید که جوانی خود را پشت سر گذاشته اید.
وی ادامه داد: این فرشته الهی در ادامه با خطاب قرار دادن انسان های 50 ساله می گوید دیگر عذر و بهانه ای برای شما باقی نمانده است، ای کسانی که به سن 60 رسیده اید از این دنیای خود برای آخرت چه توشه ای فرستاده اید؟ ای کسانی که به 70 رسیده اید شما همچون مزرعه ای هستید که زمان درو کردن شما فرا رسیده است.
آیت الله عابدینی گفت: این فرشته الهی در ادامه با خطاب قرار دادن انسان های 80 ساله می گوید، ای کسانی که به 80 سالگی رسیده اید خدا را بر روی زمین اطاعت کنید، ای فرزندان 90 ساله برای کوچ کردن آماده باشید، ای فرزندان 100 ساله، ساعت رفتن شما آمده است و شما حواستان نیست.
خطیب جمعه قزوین بیان کرد: معمولا ما برای یک سفر اربعین یک هفته ای، کوله بار خود را با دقت و توجه بسیار از همه وسایل پر می کنیم؛ چگونه خود را برای سفر آخرت آماده نمی کنیم؟
وی به در پیش بودن اربعین و اهمیت پیاده روی زائران اباعبدالله الحسین (ع) اشاره کرد و یادآور شد: اربعین همایش بین المللی اقتدار و اتحاد مسلمانان جهان است و یک سفر زیارتی معمولی نیست؛ بلکه یک حماسه جهانی است.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: منتظران ظهور در دانشگاه اربعین درس و سبک زندگی را براساس انتظار آموزش دیده و تمرین می کنند، اربعین و پیاده روی، تمرین انتظار است.
امام جمعه قزوین اذعان کرد: امام صادق(ع) فرمودند: "هرکسی را که خدای متعال بخواهد خیری به او برساند قلبش را از محبت سیدالشهدا(ع) و زیارت مزار امام حسین(ع) مالامال می کند؛" گاهی ما توان زیارت را داریم که حضور پیدا می کنیم اما اگر شرایط حضور برای کسی فراهم نیست باید به نوعی این علاقه خود را به امام نشان دهد.
وی با اشاره به مناسبت روز فرهنگ عمومی گفت: اگر بخواهیم معروف ها را شمارش کنیم یکی از بزرگترین معروف ها این است که ما فرهنگ تولید را تقویت کنیم، یعنی فرهنگ تولید کالای باکیفیت را گسترش دهیم.
آیت الله عابدینی عنوان کرد: فرهنگ مصرف صحیح نیز از مسائلی است که باید در بین مردم ما تقویت شود، یعنی به خرید کالای بومی خودمان افتخار کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار