صادقپور تاکید کرد:
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج امام سجاد(ع) گفت: بسیج علاوه بر برتری و ارتقاء در ماهیت نظامی توانسته الگویی موفق در صلح و سازندگی باشد.
کد خبر: ۵۲۹۵۲۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۸ 25 November 2017
مهدی صادق پور فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در گفت و گو با تابناک قزوین در خصوص هفته بسیج اظهار داشت: بررسی وقایع و حوادث تاریخی و انقلاب های مردمی در سراسر جهان بیانگر این نکته است که هر گاه حکومتی از پشتوانه مردمی قوی و مناسب برخوردار باشد نه تنها به راحتی خواهد توانست مشکلات را پشت سر گذاشته و با تهدیدات مقابله نماید، بلکه حضور مردم در صحنه و پشتیبانی از حکومت می تواند بقاء و حیات آن را در برابر انواع تهدیدات داخلی و خارجی نیز تضمین نماید.
وی خاطر نشان کرد: دستیابی به ویژگی فوق یعنی برخورداری از حمایت مردمی در گرو رهبری صحیح و هدایت درست مردم در جهت رسیدن به مطلوب ها و هدف غایی و نهایی است و آنگاه که این حرکت ار ویژگی های معنوی و دینی نیز برخوردار باشد، دستیابی به اهداف تسهیل و هیچ عاملی هر قدر هم قوی، نمی تواند باعث یاس  و نومیدی در مردم و یا مانع از پیشرفت و توسعه کشور شود.
صادق پور یادآور شد: با بروز انقلاب شکوهمند اسلامی، این دگرگونی  و تغییر بنیادین در ساختار حکومتی ایران ایجاد و مردم توانستند با اتکا به اراده الهی و با مشارکت و پشتیبانی یکدیگر و تحت رهبری داهیانه روحانیت همیشه بیدار ، از این موهبت الهی برخوردار شوند.
رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات شهرستان قزوین با بیان اینکه همزمان با این تغییرات و متناسب با نیاز انقلاب، عنوان کرد: نهاد های انقلابی یکی پس از دیگری پا به عرصه وجود گذاشتند که سپاه و بسیج به عنوان یکی از اصلی ترین و اثر گذارترین این نهادها نقش مهمی را در جهت حفظ دستاوردهای این پدیده بزرگ اسلامی بر عهده گرفتند.
فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در ادامه افزود: در چنین شرایطی امام خمینی(ره) در پنجم آذر 1358 فرمان تشکیل بسیج را صادر کرده و فرمودند: «مملکتی که بیست میلیون جوان دارد باید بیست میلیون ارتش داشته باشد.»
 وی ابراز کرد: تشکل مردمی بسیج از همان ابتدای تولد توانست با حضور در صحنه های مختلف، قابلیت های متعددی را از خود بروز دهد، به طوری که پس از پشت سر گذاشتن بحران های انقلاب به ویژه جنگ تحمیلی به تدریج با گرایش به سمت تامین سایر نیاز مندی های کشور دامنه فعالیت های آن توسعه یافته و از یک سازمان با محوریت نظامی و امنیتی به یک سازمان چند منظوره با توانمندی های مختلف در عرصه های گونان نظامی، امنیتی، اجتماعی، اقتصادی و به ویژه فرهنگی تبدیل شد.
صادق پور اظهار داشت: در تداوم این حرکت مقتدرانه، بر ماهیت نظامی آن برتری یافت و به عنوان الگویی موفق در صلح و سازندگی، مسئولیت ها و ماموریت های دیگری را نیز بر عهده گرفت، بدیهی است ورود به عرصه جدید به هیچ وجه به معنای غفلت از امکان بروز تهدیدهای نظامی و امنیتی و حفظ آمادگی های دفاعی نیست بلکه گویای این نکته است که بسیج می تواند به هنگام نیاز در کوتاه ترین زمان ممکن خود را با شرایط جدید تعلیق دهد.
این مسوول با اشاره به اندیشه امام راحل در خصوص بسیج، گفت: بسیج نهادی است اجتماعی با ابعاد متعدد که در این نگرش بسیج دیگر صرفا سازمان نظامی نیست که فقط در زمان جنگ و برای دفاع در مقابل دشمن شکل گرفته باشد بلکه نهادی است وسیع و پاسخگوی نیازهای اساسی و حیاتی جامعه و با اجزای دیگر نظام، چنان هماهنگی و پیوند دارد که انفصال آن جز با انحلال جامعه اسلامی متصور نیست.
فرمانده سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین خاطر نشان کرد: با توجه به جایگاه بسیار حساس بسیج در نشان دادن چهره نظام جمهوری اسلامی و ایجاد جاذبه در درون جامعه برای مشارکت و جذب هر چه بیشتر جوانان و نوجوانان به سمت الگوهای سازنده مبتنی بر هویت ملی و مذهبی از دیدگاه امام خامنه ای بسیج و بسیجی مسئولیتی سنگین را بر عهده داشت و توانست یک ارتش معنوی مردمی را پایه ریزی کند.
 وی با اشاره به فعالیت های گسترده بسیج در همه زمینه ها افزود: در حوادث طبیعی و بلاها همچون زلزله، سیل و ... حضور بسیجیان گره گشای مشکلات و مایه دلگرمی مردم و مسئولان بوده است کما اینکه در حادثه اسفبار زلزله رودبار در سال 1369 قابل مشاهده بود و اکنون هم در زلزله غرب کشور(کرمانشاه) نیز بسیجیان حضور فعال در ترمیم و بازسازی مناطق زلزله زده دارند که ناحیه امام سجاد(ع) در این راستا اولین گروه جهادی خود را به این مناطق اعزام کرد.
 صادق پور مقابله با استکبار،قیام در مقابل انحرافات، تحمل صبر و مبارزه علمی و عملی، تعلیم و تربیت جوانان در جهت پاسداری از اصول و اهداف انقلاب و نظام را از مهم ترین ماموریت های بسیج شمرد.
 رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات شهرستان قزوین در خاتمه تصریح کرد: تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار