نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار گردان‌های مدافعان حرم گفت: مدافعان حرم در راستای تحقق رسالت‌های نبی مکرم اسلام (ص) به پا خواسته‌اند.
کد خبر: ۵۳۲۸۵۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۰ 02 December 2017
به گزارش تابناک قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار گردان‌های منتخب مدافعان حرم استان‌های قزوین و خراسان شمالی که در شهر لوشان برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد فتنه‌ها و دشمنی‌های یزیدیان و فرعونیان زمان هستیم که پلیدی‌ها به شکل برنده‌تر، همراه با سلاح کشنده‌تر و وقاحت بیشتر از آن‌ها سر می‌زند.
وی خدمات رزمندگان استان‌های قزوین و خراسان شمالی را در دوران دفاع مقدس بسیار ارزنده دانست و تأکید کرد: در دوران دفاع مقدس از نزدیک رشادت‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان استان قزوین و استان خراسان را مشاهده می‌کردم و امروز نیز همان حال و هوا و شور و نشاط انقلابی بودن در بین رزمندگان حاکم است.
امام جمعه قزوین به مبانی دینی که بر کمک و دست‌گیری مظلومان و مستضعفان عالم تأکید کرده‌اند اشاره کرد و یادآور شد: رسول گرامی اسلام (ص) می‌فرمایند اگر کسی روزگار بگذراند اما دغدغه‌ای برای سرنوشت مسلمانان نداشته باشد، مسلمان نیست.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: پیغمبر (ص) در حدیثی دیگر نیز رسالت ما را در قبال غیر مسمانان روشن ساخته‌اند و فرمودند اگر مسلمانی بشنود که مظلومی (مسلمان و غیر مسلمان) بگوید ای مسلمانان به فریاد من برسید و کوتاهی کند، مسلمان محسوب نمی‌شود.
وی در این خصوص خاطرنشان کرد: احادیث پیغمبر خاتم (ص) به خوبی تکلیف و رسالت ما را در قبال حمایت از مسلمانان و مستضعفان عالم روشن ساخته است و باید به مدافعان حرم تبریک بگوییم که در راستای تحقق این رسالت مهم نبی مکرم اسلام (ص) به پا خواسته‌اند.
آیت‌الله عابدینی با یادآوری بخشی از اهداف و آرمان‌های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی که مدافعان حرم برای تحقق آن‌ها تلاش می‌کنند، تأکید کرد: امام فرمودند ما انقلابمان را به همه جهان صادر می‌کنیم و تا بانگ لا‌ اله‌ الا‌ الله و محمد رسول‌ الله بر تمام جهان طنین نیفکند مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم.
 امام جمعه قزوین عنوان کرد: قرآن دو اراده را در عالم معرفی کرده است که یک اراده با هر ابزاری تلاش می‌کند تا نور خدا را خاموش کند اما اراده خدا بر این است که نور خود را در تمام عالم نشر و توسعه دهد و اینکه آینده جهان به دست شایستگان و صالحان اداره خواهد شد، وعده قطعی خداوند است.
وی با تأکید بر اینکه باید زمینه ظهور منجی عالم بشریت (عج) را فراهم کنیم، ابراز کرد: زمانی که امام راحل(ره) در تبعید به سر می‌بردند، «ایران قیام کرد، امام آمد» و امروز نیز اگر «جهان قیام کند، امام زمان (عج) می‌آیند» و همه باید دست در دست هم دهیم تا زمینه ظهور فراهم شود.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: کمک به مردم سوریه، عراق، یمن و غزه در راستای زمینه‌سازی ظهور و تحقق وعده‌های الهی قرار دارد و مردم آن کشورها نیز حقیقتاً قدردان تلاش‌های شما هستند و همواره پس از کسب پیروزی‌ها، به رهبر معظم انقلاب اسلامی تبریک می‌گویند و از مردم ایران تشکر می‌کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار