رئيس دادگستری تاکستان:
رئيس دادگستری شهرستان تاکستان گفت: يكی از دلایل ديگر اطاله دادرسی عدم اطلاع برخی از مردم درخصوص مسائل حقوقی و همچنين درخواست رسیدگی مجدد به پرونده‌هايی بوده که رأی قطعی در خصوص آن‌ها صادر شده است.
کد خبر: ۵۳۴۲۲۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸ 05 December 2017
به گزارش تابناک از قزوین، امیرجعفر تقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار داشت: موضوع کاهش اطاله دادرسی و کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها یکی از موضوعاتی بوده که در سال‌های اخیر به عنوان مطالبه رهبر معظم انقلاب از دستگاه قضایی، مطرح شده است.

وی ادامه داد: از این رو موضوع کاهش اطاله دادرسی، در دستور کار جدی مسؤولان قوه قضاییه قرار گرفته است و تلاش می‌شود در این زمینه گام‌های اساسی برداریم.

رئیس دادگستری شهرستان تاکستان اضافه کرد: تسریع در رسیدگی به پرونده‌های قضایی با حفظ کیفیت و دقت در کار، اولویت مهم دستگاه قضایی است.

تقی‌پور عنوان کرد: دغدغه‌ها و گلایه‌های مردم به حق بوده و اطاله دادرسی پرونده‌ها از مشکلات مهم دادگستری است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: باید سعی کرد که تا جای امکان میزان ورودی پرونده‌های دادگستری‌ها را کاهش داد و به طور یقین قوه ‌قضاییه به تنهایی قادر به کاهش پرونده‌های ورودی به ‌دادگستری نیست.

رئیس دادگستری شهرستان تاکستان عنوان کرد: یکی از دلایل دیگر اطاله دادرسی عدم اطلاع برخی از مردم درخصوص مسائل حقوقی و همچنین درخواست رسیدگی مجدد به پرونده‌هایی است که رأی قطعی در خصوص آن‌ها صادر شده که همین امر هم مشکل دیگر دادگستری است.

تقی‌پور تأکید کرد: تسریع در کارشناسی‌ها، استفاده از فرآیندهای الکترونیکی در دادرسی، افزایش تعداد قضات، جلوگیری از طرح مجدد پرونده‌ها و افزایش آگاهی‌های عمومی از جمله راهکارهایی است که مسؤولان قضایی استان‌ها برای کاهش اطاله دادرسی به آن توجه می‌‌کنند.

وی توضیح داد: با وجود کمبود امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز، تلاش ویژه‌ای برای کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها صورت گرفته اما سعی می‌کنیم به نقطه مطلوبی که مد نظر دستگاه قضا و مطالبه رهبری است، برسیم.

رئیس دادگستری شهرستان تاکستان یادآور شد: موضوع کاهش اطاله دادرسی بدون انجام اقدام درون سازمانی و برون سازمانی قابل تحقق نیست از این رو انتظار می‌رود در حوزه اطلاع رسانی به مردم هم دستگاه‌های مختلف از جمله رسانه‌ها، دستگاه قضایی را یاری کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار