زنگ کتاب به مناسبت «دوشنبه‌های با کتاب» در مهدهای کودک قزوین به صدا در آمد.
کد خبر: ۵۳۴۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰ 05 December 2017
به گزارش خبرگزاری تابناک از قزوین، بهاره رحمانی معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان قزوین در مراسم زنگ کتاب که با حضور معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان، مدیر مؤسسه فرهنگی هنری سیمرغ سخن پارسی در مهدکودک صدرا برگزار شد، اظهار داشت: استان قزوین دارای 118 مهدکودک فعال بوده که کتابخوانی و فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی از بدو تاسیس مهدهای کودک جزو اهداف بهزیستی است.

وی افزود: در مهدهای کودک علاوه بر قصه‌گویی سعی داریم که کودکان را با موضوعات مختلف آشنا کنیم که در این راستا از کتاب‌های مکمل استفاده می‌کنیم و همچنین برنامه روتین کتابخوانی در مهدهای کودک اجرا می‌شود.

معاون امور اجتماعی اداره‌کل بهزیستی استان قزوین یادآور شد: این اداره‌کل در حوزه کتاب برای کودکان سه تا چهار سال، چهار تا پنج سال و پنج تا 6 سال سلیقه‌ای تصمیم نمی‌گیریم بلکه کتاب‌ها هر سال مرور شده و ایرادات آن گرفته می‌شود.

رحمانی مطرح کرد: کتاب‌ها متناسب با سن کودکان و با مفاهیم پایه علوم دینی و روانشناختی در اختیار کودکان و مربیان قرار می‌گیرد؛ این کودکان زمانی که به مدرسه می‌روند، دارای اطلاعات عمومی بالاتری نسبت به سایر کودکان هستند.

این مسؤول تصریح کرد: در طرح «دوشنبه‌ها با کتاب» با حمایت اداره‌کل ارشاد صورت گرفته است و طی آن هر دوشنبه در مهدهای کودک به خواندن کتاب اختصاص داده می‌شود، امیدواریم با اجرای این طرح کودکان خلاق‌تری داشته باشیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار