فرمانده انتظامی استان از انهدام باند سارقان و کشف 128 فقره سرقت در قزوین خبر داد.
کد خبر: ۵۶۲۶۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶ 06 February 2018

سردار "مهدی محمودی" در گفت و گو با تابناک قزوین اظهار کرد: به دنبال وقوع چندین فقره سرقت منزل در شهرستان های قزوین و تاکستان و ایجاد جو ناامني و نارضايتي بين اقشار مردم، ماموران پلیس آگاهی با تشکیل کارگروهی، موضوع شناسایی و دستگیری سارقان را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: ماموران با تلاش های شبانه روزی، بررسی تحقیقات و اقدامات اطلاعاتی از وجود 4 سارق حرفه ای در این سرقت ها مطلع شدند.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه در بررسی های انجام شده مشخص شد، سارقان با استفاده از 4 دستگاه خودرو سواری به صورت حرفه ای اقدام به سرقت طلاجات و پول نقد از شهروندان می کردند، افزود: مخفیگاه یکی از سارقان در شهرستان تاکستان شناسایی و مورد مراقبت نامحسوس قرار گرفت که در یک عملیات غافلگیرانه حین تردد با خودرو پژو "پارس" به همراه همسرش دستگیر و در بازرسی از خودرو، مبالغ زیادی پول نقد کشف شد.
وی افزود: با انتقال متهمان به پلیس آگاهی، آنان ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی بودند ولی در مقابل ادله و مستندات پلیس به چندین فقره سرقت از منازل در استان های قزوین، البرز، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویر احمد و کرمان با همدستی 4 سارق دیگر و 2 مالخر اعتراف کردند.
سردار محمودی اذعان داشت: کارآگاهان بلافاصله با شناسایی مخفیگاه دیگر سارقان در شهرستان "کرج" با برنامه ریزی منسجم، در یک اقدام ضربتی 4 سارق را دستگیر و 4 دستگاه خودرویی که در انجام سرقت ها از آنها استفاده می کردند به همراه تعدادی ابزار آلات سرقتی کشف و خودروها نیز توقیف شد.
وی با اشاره به اینکه در بازرسی از منزل متهمان تعدادی اموال سرقتی کشف و تحویل مالباختگان شد، گفت: متهمان در بازجویی های فنی به 128 فقره سرقت اعتراف و با راهنمایی سارقان 2 مالخر نیز در این خصوص که اقدام به خرید طلاهای سرقتی می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.
سردار محمودی با اشاره به اینکه ارزش اموال سرقتی بیش از 10 میلیارد ریال است؛ تصریح کرد: متهمان با تشکیل پرونده راهی مراجع قضائی شدند.

برچسب ها: محمودی ، ناجا ، قزوین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار