معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در سفر به قزوین از دو طرح اشتغال روستایی در استان قزوین بازدید کرد.
کد خبر: ۵۸۹۷۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۴ 12 April 2018

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابناک قزوین،سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور  در سفر به قزوین از دو طرح اجرا شده در روستاهای استان قزوین دیدن کرد و با نحوه اجرای این طرح های اشتغالزایی آشنا شد.


سید ابوالفضل رضوی به همراه علی فرخزاد معاون عمرانی استانداری، میقانی مشاور و مدیرکل حوزه استاندار، نجفی مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری، و جمعی از مدیران دستگاه ها با حضور در روستای رامشان از توبع بخش کوهین از اجرای طرح شرکت دانش بنیان که در زمینه تبدیل ضایعات پالایشگاهی و پتروشیمی به سوخت قابل استفاده در صنایع و نیروگاهها فعالیت می کند دیدن کرد.


این واحد تولیدی توسط تعدادی از جوانان نخبه در حال احداث است و در حال حاضر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
شاهین بختیاری مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در بازدید معاون توسعه روستایی کشور گفت: تولیدات ما در زمینه بازیافت ضایعات پالایشگاهی و پتروشیمی است و با راه اندازی آن برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر غیر مستقیم شغل ایجاد می شود.


وی بیان کرد: برای اجرای این طرح ۴ میلیارد تومان هزینه شده که دو میلیارد تومان آن تسهیلات بوده است.
بختیاری یادآورشد: با طرح جدیدی که ارائه کرده ایم قادریم ضایعات پالایشگاهی را به سوخت و روغنی تبدیل کنیم که  تصفیه مازوت است و در میعانات گازی هم استفاده می شود.


به گفته این مبتکر، این طرح اگر تکمیل شود اولین بار در ایران است که مازوت را تبدیل به سوخت پاک کرده و سوخت برون سوزی تولید خواهد شد که ارزش افزوده بالایی دارد و ضمن کاهش آلودگی زیست محیطی در صنایع نیروگاهی نیز کاربرد خواهد داشت.


این مبتکر اظهار کرد: با این طرح از خام فروشی مواد جلوگیری شده و ارزش افزوده دو برابری هم ایجاد می شود.


وی گفت: اختراع و ابتکار و طراحی و نیز عملیات اجرایی کار توسط متخصصان داخلی و خودمان صورت گرفته است و در صورت تامین اعتبارات کم بهره قادریم طرح توسعه را در مراحل بعدی اجرایی کنیم.


رضوی همچنین از باغ الگویی گردوی در دست احداث در روستای حسام آباد از توابع بخش کوهین بازدید کرد.
این باغ گردو در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار با کاشت ۲۵۰ هزار اصله نهال گردوی خارجی که مقاوم در برابر شرایط و سازگار با اقلیم منطقه کوهین است دردست اجراست همچنین این طرح که توسط روستاییان اجرا می شود تاکنون ۸ میلیارد تومان هزینه داشته و قادر است برای ۲۰ نفر شغل ایجاد کند.


رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ضمن ابراز خرسندی از اجرای این طرح بزرگ در روستاهای قزوین  اضافه کرد: این طرح الگوی بسیار مدرنی است که می تواند اقتصاد روستاییان را متحول کند و برای آنها درآمدزا باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار