در گفتگو با "تابناک قزوین" مطرح شد؛
رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب قزوین از کاهش ۲۸ درصدی طلاق در ۲ ماهه نخست سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۶۲۷۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰ 08 July 2018

کاهش ۲۸ درصدی طلاق در قزوین

حجت الاسلام حسین کثیرلو در گفتگو با خبرنگار تابناک قزوین اظهار کرد: طلاق در ۲ ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته در شهرستان قزوین ۲۸ درصد کاهش داشته است.

رئیس دادگستری شهرستان قزوین افزود: با توجه به اقدامات انجام شده، کاهش طلاق در روستاها بیشتر و قابل توجه بوده است از سوی دیگر، میزان ازدواج در شهرها اندکی کاهش داشته است اما این موضوع در روستاها حدود ۴ درصد افزایش را نشان می دهد.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب قزوین عوامل متعددی را در کاهش طلاق موثر دانست و خاطر نشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی برای زوجین درآستانه ازدواج، حضور قضات مشاور زن در محل محاکم خانواده، ارجاع متقاضیان طلاق به مراکز مشاوره خانواده واستقرار واحدهای صلح وسازش شوراهای حل اختلاف و تیم کاهش طلاق اداره بهزیستی درمحل دادگاه های خانواده قزوین از علل عمده کاهش طلاق در دادگستری شهرستان قزوین است.

وی بیان کرد: یکی از مهم ترین عوامل طلاق عدم فراگیری مهارت‌های زندگی زوجین قبل از ازدواج است که در این خصوص لازم است نهاد های فرهنگی، آموزشی و مشاوره ای با برنامه ریزی نسبت به آموزش زوجین اقدام کنند.

کثیرلو در پایان تصریح کرد: در حال حاضر مهریه بالا یکی از عوامل اصلی شکل گیری معضل طلاق در بین زوجین جوان شده است که لازم است خانواده ها بدانند که مهریه و سکه بالا تضمین درست و قابل اعتمادی برای تحکیم خانواده و شروع زندگی مشترک خوب نیست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار