در گفتگو با "تابناک قزوین" اعلام شد؛
دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: عرضه قلیان در استان همچنان ممنوع بوده و متخلفان در این زمینه مورد پیگرد قضایی قرار می گیرند.
کد خبر: ۶۲۹۰۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳ 11 July 2018

مراکز ارائه دهنده قلیان در قزوین پلمپ می‌شود

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در گفتگو با خبرنگار تابناک قزوین درباره ممنوعیت ارائه قلیان اظهار کرد: اعتقاد داریم که عرضه قلیان و مواد دخانی در اماکن عمومی ممنوعیت قانونی دارد که در همین زمینه هر هفته دو تا سه مورد تشکیل پرونده داریم.

وی افزود: در برهه‌ای از زمان برخورد با ارائه‌کنندگان قلیان و اجرای قانون منع ارائه آن با جدیت آغاز شد، ولی متأسفانه همه استان‌ها کار را با جدیت دنبال نکردند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با بیان اینکه برخی از مسئولان در این زمینه همکاری لازم را ندارند عنوان کرد: نمایندگان مجلس نیز در این مورد طرحی ارائه دادند که به تبع آن توقعی در جامعه ایجاد شد، ولی سستی در اراده و کار ما ایجاد نکرد.

این مقام قضایی استان تصریح کرد: باید فضای عمومی جامعه به سمتی پیش برود که رستوران‌ها و سفره‌خانه‌ها به این ابزار روی نیاورند و این نیازمند فرهنگ سازی نهادهای فرهنگی از جمله صدا و سیما در جامعه است.

دادستان قزوین در پایان تأکید کرد: نحوه برخورد با ارائه قلیان کماکان به همان روند قبل باقی است و اگر کسی در اماکن عمومی قلیان ارائه کند، ضمن پلمپ مکان، ارائه دهنده نیز بازداشت می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار