نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: دین بدون ولایت همان سیستم سعودی و وهابی می‌شود که با وجود حضور قبور مطهر ائمه در این منطقه اما از تاثیرگذاری بی‌بهره است.
کد خبر: ۶۳۳۷۵۵
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۳ 23 July 2018

به گزارش تابناک قزوین،نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اظهار کرد: پس از هجرت امام هشتم به ایران، حضرت فاطمه معصومه (س) خواهر بزرگوار ایشان نه به واسطه عاطفه خواهری، بلکه به واسطه ولایتمداری به سمت ایران هجرت کردند.

وی افزود: این بانوی بزرگوار برای معرفی ولایت به ایران آمدند و خط جغرافیایی دیگری را در شهر قم بنا نهادند، حضور امام رضا (ع) در مشهد، حضرت فاطمه (س) در ساوه و قم و پس از ایشان هجرت احمدبن موسی و علاءالدین بن موسی از بحرین به فارس زمینه‌ساز تبدیل ایران به مرکز نشر مبانی اسلامی در جهان شد و این سه هجرت کشور ما را مرکز ولایت و امامت قرار داد.

 آیت‌الله عابدینی با اشاره به طرح حرکت کاروان‌های رضوی به شهرهای مختلف کشور بیان کرد: حضور شما عزیزان در سفر به مناطق مختلف، شاخ و برگ‌های همان هجرت‌های سه‌گانه است و باید همان رسالت‌ها را دنبال کند.

 

 وی عنوان کرد: این کاروان‌ها که در شهرها و روستاها حضور پیدا می‌کند به شدّت نیازمند یک متن آموزشی هستند، باید یک کتاب مدوّنی شامل اهمّ مسائل رضوی در بیان احکام و مسائل مهم دینی تدوین و تنظیم شود که در دورافتاده‌ترین مناطق، برای عموم مردم قابل فهم باشد.

 امام جمعه قزوین اذعان کرد: دومین موضوع مورد نیاز این کاروان رضوی تاکید بر معارف بیان شده از سوی امام رضا (ع) است، ایشان حدیث سلسله‌الذهب را بیان کردند که شما عزیزان باید این حدیث را برای مردم تشریح کنید.

 نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان اینکه توحید و ولایت در کلام امام مورد تاکید است، گفت: شما عزیزان نیز باید این موضوعات را در سفرهای خود به مردم منتقل کنید؛ زیرا دین بدون ولایت همان سیستم سعودی و وهابی می‌شود که با وجود قبور مطهر ائمه (ع) در این منطقه اما تاثیرگذاری ندارند.

 

 وی افزود: در معارف کلیدی حضرت رضا (ع) تاکید بر تعلیم و تعلّم مستمر است که شماها باید این موضوع را به خوبی اجرایی کنید، امام رضا (ع) می‌فرمایند: «خدا رحمت کند کسی که امر ما را اِحیا کند، یعنی علوم ما را بیاموزد و به دیگران نیز آموزش دهد، اگر مردم رایحه بهشتی کلام ما را بشنود به دنبال ما حرکت خواهند کرد».

 آیت‌الله عابدینی بیان کرد: کاروان شما در مناطق مختلف حضور پیدا می‌کند و مردم با هیجان از شما استقبال می‌کنند، باید سعی کنید این هیجان را دائمی کنید، یعنی این رویه را با حضور روحانی توانمند دنبال کنید و بین مردم و روحانیت، بین مردم و نماز، بین مردم و مسجد پیوند ایجاد کنید.

 وی، سوغاتی سفر کاروان رضوی را روایات و احادیث ناب رضوی دانست و تصریح کرد: نکته دیگری که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که باید از خودمان بپرسیم، ما قبل از شروع این حرکت کجا بودیم ‌و امروز کجا هستیم؟ آورده این حرکت چه بود و چشم‌انداز این حرکت کجاست و قرار است به کجا ختم شود؟

 

امام جمعه قزوین در پایان با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) عنوان کرد: این امام همام ویژگی‌های فرد عاقل را در 10 مورد ذکر می‌کنند، عاقل کسی است که اهل خیر و خدمت و صداقت و درستی باشد، شرّش متوجّه کسی نشود، خیر و خوبی کم از دیگران را بزرگ ببیند، خوبی‌های خودش را کوچک ببیند، اگر کاری از او بخواهند خسته نمی‌شود و برآوردنده حاجات دیگران است، در تمام طول عمر خود از یادگرفتن و مطالعه خسته نشود، ترجیح می‌دهد در مسیر خدا فقیر بماند تا اینکه در راه غیرخدا ثروتمند باشد، هرچه بی‌نام و نشان‌تر باشد برای او بهتر است و هیچ‌کس را نمی‌بیند جز اینکه او را از خود بالاتر بداند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار