منابع دیپلماتیک بلندپایه از رایزنی ها و دیدارهای محرمانه جدید میان مسئولان عربستانی و صهیونیستی برای امضای توافقنامه های خرید سامانه های امنیتی پیشرفته خبر دادند.
کد خبر: ۶۷۳۹۶۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱ 29 October 2018

تلاش عربستان برای خرید سامانه های امنیتی از رژیم صهیونیستی

به گزارش تابناک قزوین به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، منابع دیپلماتیک بلند پایه اعلام کردند که ریاض از ماه آوریل گذشته از طریق یک طرف میانجی اروپایی، وارد مذاکرات جدی با رژیم صهیونیستی شده است تا قرارداد خرید سامانه های جاسوسی بسیار دقیق و با کیفیت بالا را به امضا برساند.

منابع مذکور اعلام کردند که این مذاکرات محرمانه در برخی پایتخت های غربی از جمله لندن و واشنگتن صورت گرفته و دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جریان کامل نتایج این مذاکرات قرار داشته و در نهایت قرارداد نهایی چند هفته قبل به امضا رسید.

این منابع خاطرنشان کردند که عربستان سعی در دستیابی به مدرن ترین سیستم های جاسوسی رژیم صهیونیستی را داشته و پس از مذاکرات سخت و تلاش های زیاد، به توافق رسمی در این زمینه دست یافت و برخی برنامه ها و دستگاه های جاسوسی عملا به ریاض منتقل شده است.

در ادامه این گزارش آمده است که کشور امارات تقریبا یک سال پیش دستگاه های جاسوسی پیشرفته مدل «پیگاسوس» و هواپیماهای شناسایی مدرن رژیم صهیونیستی را خریداری کرد اما دستگاه هایی که قرار است به عربستان تحویل داده شود، پیشرفته تر و دقیق‌تر از تجهیزات نظامی فروخته شده به هر کشور عربی دیگری است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار