مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که به زودی با رئیس جمهور راست گرای برزیل معروف به «ترامپ برزیل» دیدار می کند.
کد خبر: ۶۸۲۸۸۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۳ 22 November 2018

جان بولتون با «ترامپ برزیل» دیدار می کند

به گزارش تابناک قزوین به نقل از هیل، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که اواخر ماه میلادی جاری (نوامبر) با «ژایر بولسونارو» رئیس جمهور راست گرا و جدید برزیل معروف به «ترامپ برزیل» دیدار می کند.

بولتون در یک پیام توئیتری نوشت: «مشتاقانه منتظر دیدار با رئیس جمهور آینده برزیل، ژایر بولسونارو در شهر ریو[دوژانیرو] در روز ۲۹ اُم نوامبر هستم. ما در منافع دوجانبه سهیم هستیم و برای توسعه آزادی و شکوفایی در سرتاسر نیمکره غربی بطور تنگاتنگی با یکدیگر همکاری خواهیم کرد».

گفتنی است که در ماه اکتبر، بولسونارو پس از شکست نامزد چپ گرای انتخابات ریاست جمهوری در برزیل (با اختلاف ده درصدی) و پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، به «ترامپ منطقه استوایی» معروف شده است.

گفتنی است که یأس و دلسردی از سیاست‌های حکمرانان چپ‌گرا در برزیل، سبب محبوبیت این نامزد راست‌گرای افراطی و در نهایت پیروزی او شد.

آقای بولسونارو، افسر سابق ارتش با دادن وعده برقراری «نظم و قانون» در کشوری که همچنان درگیر رکود اقتصادی و سرخوردگی‌های ناشی از فساد و رسوایی‌های پی‌درپی است، تلاش کرد تا نظر رأی‌دهنگان را به سوی خود جلب کند.

رسانه های غربی او را به عنوان فردی نژادپرست و زن‌ستیز معرفی می کنند که به آداب و نزاکت سیاسی وقعی نمی نهد؛ هرچند خودش منکر این صفات می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار