گزارشها حاکی از آن است که کاخ سفید با صدور یک یادداشت خطاب به نیروهای نظامی مستقر در مرز مکزیک، مجوز «توسل به زور» علیه مهاجران غیرقانونی را اعطا کرد.
کد خبر: ۶۸۲۸۸۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶ 22 November 2018

کاخ سفید مجوز «توسل به زور» علیه مهاجران غیرقانونی را صادر کرد

به گزارش تابناک قزوین به نقل از راشا تودی، کاخ سفید روز چهارشنبه یادداشتی را منتشر کرد که طبق آن، نیروهای نظامی مستقر در مرز مکزیک برای اجرای وظایف قانونی خود می توانند در صورت لزوم علیه مهاجران غیرقانونی به زور و قوه قهریه متوسل شوند.

در حال حاضر، حدود ۶ هزار نیروی نظامی آماده به خدمت در مناطق کلیدی از مرز مشترک آمریکا- مکزیک مستقر شده اند. این نیروها بنا به دستور رئیس جمهور آمریکا و با هدف جلوگیری از ورود چندین «کاروان مهاجران آمریکای مرکزی» به در  این مناطق اعزام شدند.

از دیگر وظایف این نیروهای نظامی می توان به استقرار موانع و ارائه پشتیبانی های لجستیکی و شناسایی اشاره کرد.

این در حالی است که روز گذشته (سه شنبه ۲۰ نوامبر) یک قاضی فدرال آمریکا اجرای فرمان «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا را مبنی بر خودداری از اعطای پناهندگی به مهاجرانی که به طور غیرقانونی از مرز جنوبی وارد این کشور می‌شوند، متوقف کرد.

قاضی «جون تیگار» قاضی دادگاهی در سان فرانسیسکو پس از دریافت درخواست و استماع گروه‌های مدافع حقوق مدنی دستور تعلیق فرمان رئیس جمهور آمریکا را صادر کرد.

گفتنی است که ترامپ در واکنش به حرکت کاروان مهاجران به سوی مرزهای جنوبی ایالات متحده، این فرمان را صادر کرده بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار