نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار با اعضای هسته گزینش استان بیان کرد: سلامت اداری به عملکرد هسته گزینش وابسته است، اجازه ندهید در گزینش‌ها اعمال نفوذ شود.
کد خبر: ۶۹۹۹۳۷
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹ 06 January 2019

سلامت اداری به عملکرد هسته گزینش نفوذ ناپذیر وابسته است 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار اعضای هسته گزینش استان قزوین که به مناسبت سالروز صدور فرمان امام خمینی (ره) در خصوص تشکیل نهاد گزینش کشور برگزار شد، تصریح کرد: اگر با رویکرد گزینش قرآن را بخوانیم، می‌توانیم معیارهای قرآنی در این زمینه را مشاهده کنیم که راهنمای ما در این عرصه مهم خواهند بود.

 

وی با اشاره به آیه 200 سوره آل عمران بیان کرد: خداوند در این آیه شریفه می‌فرماید «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ»، «اى كسانى كه ايمان آورده‌ايد صبر كنيد و ايستادگى ورزيد و مرزها را نگهبانى كنيد و از خدا پروا نماييد اميد است كه رستگار شويد.»

 

امام جمعه قزوین ادامه داد: صبر و ایستادگی در کار گزینش اهمیت بسیار زیادی دارد، وی افزود: شما مانند سربازان مدافع مرزها هستید. عده‌ای می‌خواهند به روحیه انقلابی‌گری شما آسیب وارد کنند و صبر پیشه کنید و در مقابل نفوذ چنین افرادی ایستادگی کنید.

 

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: همان‌طور که مرزها باید به گونه‌ای حراست شوند که دشمن نتواند به کشور نفوذ کند و به کارهای خرابکارانه دست بزند، ما هم موظفیم در عرصه کاری خودمان اجازه ندهیم تا آدم‌های خائن وارد سیستم شوند و نظام اداری را ناکارآمد کنند.

 

وی توجه به قرآن را در زمینهکاری مسئولان ضروری دانست و اضافه کرد: هر چه مسئولیت‌ها مهم‌تر می‌شود، به همان نسبت نیاز به توجه به قرآن افزایش می یابد و باید تلاش کنیم تا مطالعه قرآنی را بیشتر کنیم تا بتوانیم پاسخگوی جامعه باشیم.

 

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: خداوند در آیه 153 سوره بقره می‌فرماید: «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَعِينُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاةِ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِين»، «اى كسانى كه ايمان آورده‏‌ايد از شكيبايى و نماز يارى جوييد زيرا خدا با شكيبايان است.»

 

امام جمعه قزوین یادآور شد: خداوند می‌فرماید محکم شدنتان را از قرآن بگیرید نشان می‌دهد اگر مایه‌های قرآنی را در خودمان تقویت نکنیم، در کارها دچار لغزش می‌شویم، اگر بصیرت را از قرآن دریافت نکنیم نمی‌توانیم به خوبی مسائل را ببینیم و اگر فرقان را از قرآن دریافت نکنیم در تشخیص حق و باطل دچار مشکل خواهیم شد.

 

 

 

وی در ادامه به اهمیت هسته گزینش اشاره کرد و گفت: همه می‌دانیم که رکن اساسی سلامت اداری به هسته گزینش وابسته است و اگر بخواهیم جامعه اداری سالم داشته باشیم باید گزینش را جدی بگیریم تا نیروهای شایسته و لایق وارد نظام اداری شوند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: وزر و وبال عملکرد افرادی که شایسته و لایق نیستند و جذب نظام اداری می‌شوند، بر عهده کسانی است که مجوز جذب آنها را صادر می‌کنند و در هر کار خلافی که آنها مرتکب می‌شوند شریک هستند و در قیامت نیز وزر و وبالشان می‌شود.

 

آیت‌الله عابدینی ابراز داشت: اگر بدانیم کسی صلاحیت و شایستگی بیشتری نسبت به دیگران برای جذب در نظام اداری را دارد اما به جای او فردی که شایستگی ندارد و یا نسبت به او شایستگی کمتری دارد را جذب کنیم، برای خود وزر و وبال درست کرده‌ایم و در دنیا پشیمان و در قیامت دچار عذاب الهی خواهیم شد.

 

وی اظهار کرد: آنهایی که اعتنایی به گزینش ندارند و گزیش را دور می‌زنند، در واقع در حیطه کار شما دخالت می‌کنند و در حریم شما اعمال نفوذ می‌کنند و نباید اجازه دهید تا این دخالت‌ها و اعمال نفوذ‌ها در حریم کاری شما صورت بگیرد.

 

 

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: تحت نفوذی دیگران بودن عواقب شومی دارد و خداوند می‌فرماید آنهایی که بر اساس رفاقت‌ها و بدون توجه به معیارهای دینی و الهی عمل می‌کنند، در قیامت به جان یکدیگر می‌افتند و آرزو می‌کنند ای کاش مسیر پیامبر (ص) را بر می‌گزیدند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین امر به معروف و نهی از منکر را یکی از رسالت‌های جدی هسته گزینش برشمرد و بیان کرد: وقتی شما کسی که شایستگی و لیاقت احراز شغلی را دارد، انتخاب می‌کنید در واقع از معروف حمایت کرده‌اید و خداوند می‌فرماید هر کسی از امر به معروف و نهی از منکر حمایت کند، عزت می‌یابد.

 

وی خاطرنشان کرد: وقتی می‌بینید کاری حق و درست است، آن را انجام دهید و در دفاع از حق از کسی هراسی نداشته باشید چرا که در روایات آمده است کسانی که از حق دفاع می‌کنند عزت پیدا می‌کنند و کسانی که آن را نادیده می‌گیرند به ذلت کشیده می‌شوند.

 

آیت‌الله عابدینی بصیرت و توجه به روح قانون را بسیار مهم و ضروری دانست و تأکید کرد: گاهی برخی‌ها از نظر قانونی خود را اتوکشیده نشان می‌دهند تا وارد سیستم شوند و اینجا بصیرت و روح قانون شناسی بسیار به کار مسئولان گزینش می‌آید تا با بصیرت در مقابل آنها ایستادگی کنند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار