امیر حاتمی در حاشیه هیات دولت:
وزیر دفاع اظهار امیدواری کرد هرچه سریع‌تر ایرادات فنی ماهواره بر سیمرغ که البته برای متولیان شناسایی و روشن است، رفع شود.
کد خبر: ۷۰۶۸۰۷
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲ 23 January 2019

 

ایرادات ماهواره بر سیمرغ به زودی رفع می‌شود

به گزارش تابناک قزوین، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع در حاشیه جلسه صبح امروز هیات دولت گفت: در حوزه ماهواره و ماهواره بر چرخه قابل توجهی وجود دارد که ایستگاه پرتاب، ماهواره،، ماهواره بر و ایستگاه های ارتباط زمینی این موارد است.

وی افزود: حرکت رو به رشد و دائمی در ماهواره‌ها و موضوعات مرتبط با آن داریم که البته این چرخه هم اکنون در اختیار جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر دفاع تصریح کرد: هم اکنون امکان قرار دادن ماهواره‌های خودمان را با ماهواره‌برهای متعلق به کشورمان داریم که ماهواره ایرانی را با ماهواره بر بومی در مدار ۲۶۰ کیلومتری اجرایی کردیم و بنا داشتیم که ماهواره پیام را در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرار دهیم و همانطور که گفته شد مرحله پایانی کار با موفقیت همراه نبود.

امیر حاتمی اظهار امیدواری کرد هرچه سریع‌تر ایرادات فنی این موضوع (ماهواره بر سیمرغ) که البته برای متولیان شناسایی و روشن است رفع شود.

وی همچنین درباره اخبار خوش حوزه دفاعی در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: خبرهای خوشی در این حوزه داریم که اعلام خواهد شد.

 

منبع: فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار