در هفته سوم بهمن ماه انجام شد؛
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۲ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور طی هفته سوم بهمن ماه خبر داد.
کد خبر: ۷۱۶۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰ 18 February 2019

کشف بیش از ۱۲ تن انواع مواد مخدر و روان‌گردان در کشور

 

ناصر اصلانی در تشریح این خبر اظهار کرد: مجموع کشفیات هفته مزبور ۱۲۵۰۷ کیلوگرم می‌باشد که نسبت به هفته گذشته آن که ۱۰۰۴۵ کیلوگرم بوده است، ۲۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی بیان داشت: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۰۲۵۴ کیلوگرم بوده است که ۸۲ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین از این میزان، ۱۸۲۷ کیلوگرم حشیش، ۸۴ کیلوگرم هرویین، ۲۴ کیلوگرم شیشه، ۲۴۶ کیلوگرم مرفین، ۳۱۵۹ عدد قرص روان‌گردان و ۶۹ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.

اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۹۳۳ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۳.۴ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

وی اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۷۹۰۸ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۶۹۱ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روانگردان، ۲۲۰۳ نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد و ۴۴۴۹  نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. همچنین ۵۵۳ نفر طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند. 

معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از ۳۱۵۹ عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۲۳۳۰ عدد مربوط به استان کرمانشاه است که نشان‌دهنده ۷۴ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روانگردان در هفته مزبور است.

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۸۹ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد، ‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۳۲۰۹ کیلوگرم مربوط به استان کرمان است که معادل ۲۵.۷ درصد کشفیات کشور می‌باشد و سیستان و بلوچستان با ۲۷۲۹ کیلوگرم، تهران با ۲۳۴۲ کیلوگرم، هرمزگان با ۸۱۸ کیلوگرم، بوشهر با ۷۷۷ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۷۱۸ کیلوگرم و گلستان با ۵۵۳ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و آذربایجان غربی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۰.۳ درصد است.

اصلانی اظهار داشت: طی این مدت، ۱۲۱ دستگاه خودرو، ۱۲ دستگاه موتورسیکلت، ۲  قبضه سلاح و ۲۲ دستگاه موبایل توقیف شد.

 منبع: مهر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار