استاندار قزوین؛
استاندار قزوین گفت:فراوانی و تعدد قوانین، بخشنامه‌ها، دستور المعل و ابلاغیه‌ها مهمترین مشکل ما در تولید است و گاهی تعارض قانون با بخشنامه‌ها چالش‌ها را بیشتر می‌کند.
کد خبر: ۷۲۴۹۸۳
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸ 13 March 2019

فراوانی و تعدد قوانین؛ مهمترین مانع در تولید

به گزارش تابناک قزوین، عبدالمحمد زاهدی روز سه شنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی که در استانداری قزوین برگزار شد گفت: در شرایط کنونی کاهش فرآیند انجام کار و سرعت بخشیدن به بهبود فضای کسب و کار اهمیت زیادی دارد. برای نمونه یک سازنده مسکن باید ۶۱ مرحله را طی کند و متاسفانه آنقدر ایستگاه ایجاد کرده‌ایم که همین امر بیشترین مانع در سرمایه گذاری است.

 استاندار قزوین تصریح کرد: باید بتوانیم تعداد فرآیندها که فسادزاست را کم کنیم زیرا هر چقدر گلوگاه بیشتر باشد فساد هم بیشتر می‌شود.

وی اضافه کرد: تغییر مقررات هم چون ثبات ندارد در این شرایط مشکل ساز شده و هنگامی که اصلاحیه‌های متعددی به قوانین می زنیم نشان می‌دهد در موقع قانون گذاری نگاه کارشناسی نداریم و هزینه‌های زیادی به کشور تحمیل می‌کنیم.

زاهدی اضافه کرد: نقش تشکلهای مردمی و بخش خصوصی در بهبود فضای کسب و کار باید جدی گرفته شود و اتاق بازرگانی می‌تواند در شناسایی موانع و ایجاد فرهنگ تولید کمک مؤثری باشد.

وی اظهارداشت: به نظر می‌رسد کار گروهی بلد نیستیم و حاضر به شراکت نیستیم و چون حس مالکیت شخصی داریم نمی‌توانیم به دستاوردهای خوبی برسیم.

زاهدی گفت: اینکه می‌گوئیم ۴۴۴ روز زمان تشکیل و اجرای حکم قضائی طول می‌کشد شاید زیاد قابل استناد نباشد چون باید پرونده‌های کسب و کار بررسی شود و ما همین گزارش را مبنا قرار دهیم و مهندسی معکوس کنیم تا از دل آن راهکار درآوریم.

وی اظهارداشت: سازمان‌هایی که با کسب و کار مرتبط هستند می‌توانند پیشنهاد بدهند که چگونه می‌توان فرآیند را حل کرد که در این راه هیئت مقررات زدایی می‌تواند تسهیل گر امور و راهنمای تولیدکنندگان باشد.

استاندار قزوین یادآورشد: فرآیندهایی که در استان نمی‌توان کاهش داد و فرآیندهایی که می‌توان کاهش داد و در اختیار استان نیست از مرکز پیگیری شود.

زاهدی گفت: از همراهی مدیران استان تشکر می‌کنیم اما باید بپذیریم افراد نخبه و فنی زیاد در کشور داریم که چون با سیستم اداری مشکل ندارند دچار چالش می‌شوند.

وی اظهارداشت: وقتی در استرالیا دو ساعته و در امارات ۴۸ ساعته شرکت تأسیس می‌شود باید طولانی بودن بوروکراسی اداری مورد آسیب شناسی قرار گیرد تا موانع برطرف شود.

وی خواستار استقرار نماینده ادارات مالیات و شرکت توزیع نیروی برق در پارک علم و فنآوری قزوین برای تسهیل در امور شرکت‌های دانش بنیان شد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار