امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه:
امام جمعه قزوین گفت: در طول تاریخ شاهد بودیم که هر زمانی مقاومت و ایستادگی ما افزایش یافته دشمنان عقب نشینی کرده اند.
کد خبر: ۷۴۳۴۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵ 11 May 2019

هرجا محکم ایستادیم دشمن عقب نشینی کرد

به گزارش تابناک قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین، با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار کرد: خدای متعال یکی از ویژگی‌های ماه مبارک رمضان را ماه قرآن معرفی کرده است و می فرماید قرآن در این ماه نازل شده است و وقتی این همه اهمیت ماه رمضان را در قرآن، کلام رسول خدا (ص) و انبیاء (ع) مشاهده می کنیم باید خیلی بیشتر به قرآن متصل شویم.

 

وی عمل به دستورات قرآنی را ضروری دانست و بیان کرد: هر کجا سربلند شدیم و پیشرفت کردیم، بخاطر این بود که بر اساس قرآن قدم برداشتیم و هر کجا قرآنی قدم بر نداشتیم، ضربه خوردیم. 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تاکید به ضرورت بهره گیری از قرآن کریم اذعان کرد: در حدیثی از پیامبر(ص) در کتاب کافی آمده است: هر کجا که اوضاع تیره و تار شد و تشخیص مشکل شد از قرآن کمک بگیرید، خدای متعال می خواهد ما با تمسک به قرآن سربلند و عزیز و باکرامت شویم، قرآن کتاب عزت، کرامت و عظیم است. برای داشتن یک زندگی باکرامت و سعادتمند باید از این کتاب الهی بهره بگیریم.

 

خطیب نماز جمعه قزوین بیان کرد: در طول تاریخ شاهد بودیم که هر زمانی مقاومت و ایستادگی ما افزایش یافته دشمنان عقب نشینی کرده اند، برای نمونه از زمانی که حزب الله لبنان ایستادگی خود را مقابل صهیونیست ها افزایش داد روند ظلم اسرائیلی ها کاهش یافت و شمارش معکوس سقوط رژیم صهیونیستی آغاز شد.

وی گفت: خدا متعال در معرفی دشمنان ما می گوید، «از دهان های آنها عداوت و دشمنی علیه مومنان و مسلمانان می بارد و آنچه در دل هایشان وجود دارد خیلی بدتر است، این شما هستید که خود را به آنها وصل می کنید آنها ارزشی برای شما قائل نیستند»، دشمن تهدید به جنگ و تحریم و دشمنی می کنند تا ما را بترساند.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اذعان کرد: شاه پهلوی همیشه خود را به غربی ها وصل می کرد و وابسته آنها بود، صدام همه زندگی و دوران پادشاهی اش را فدای امریکایی ها کرد اما غربی ها چقدر برای این پادشاهان ارزش قائل بودند؟ کدام نوکر را استکبار جهانی به رسمیت شناخته و از آنها حمایت کرده است؟

 

امام جمعه قزوین ادامه داد: خدای متعال می فرماید، ما هیچ راه تسلطی از کافران برای مومنان قرار ندادیم، بلکه خداوند تسلط مومنان را بر کافران و مشرکان می خواهد و در صورت این تسلط امدادهای غیبی خود را به مومنان می رساند.

هرجا محکم ایستادیم دشمن عقب نشینی کرد 

وی ادامه داد: اگر ما عزتمندانه عمل کنیم دشمنان انقلاب عصبانی می شوند. در این شرایط قرآن به ما می گوید به دشمنان بگویید از عصبانیت خود بمیرید، این نگاه و عملکرد اثرگذار خواهد بود و عامل عقب نشینی دشمن می شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: فرمود هر کجا شما موفقیتی به دست آورید، ناراحت می شوند و اگر فتنه ای بین شما برپا شود، اختلافی بین شما ایجاد شود و به جان هم بیوفتید، خوشحال می شوند اما اگر اهل صبر و تقوا باشید، هیچ کاری علیه شما نمی توانند انجام دهند و خدا آنها را زیر نظر دارد و بساطشان را بر می چیند.

 

امام جمعه قزوین به سالروز لغو امتیاز تنباکو توسط میرزای شیرازی اشاره کرد و گفت: این اقدام از افتخارات بزرگ در مقابل مستکبران جهان است و مشاهده کردیم برای مردم ما عزت به همراه داشت.

 

وی عنوان کرد: موجودیت منحوس رژیم غاصب صهیونیستی را در این ایام داریم که عرب های فلسطینی این روز را روز نکبت نام نهاده اند، یکی از سرداران به درستی گفته بود که نتانیاهو باید شنا در دریای مدیترانه را تمرین کند چرا که اگر به آنها حمله شود راهی ندارند مگر اینکه به دریا بزنند و این شرایط در پیش روی آنهاست.

 هرجا محکم ایستادیم دشمن عقب نشینی کرد

در پایان راهپیمایی حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی با حضور آیت‌الله عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین پس از اقامه نماز جمعه در قزوین برگزار شد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار