مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین:
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین گفت : مجوز تکثیر و پرورش 30 میلیون قطعه ماهی زینتی در این شهرستان صادر شد .
کد خبر: ۷۴۳۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷ 12 May 2019

مجوز تکثیرو پرورش 30 میلیون قطعه ماهی زینتی در شهرستان قزوین صادر شد

به گزارش تابناک قزوین، عباس علیخانی در حاشیه بازدید از فاز اول پروژه تکثیر و پرورش ماهی زینتی در این شهرستان با بیان این مطلب افزود: این پروژه برای تکثیر و پرورش 30 میلیون قطعه ماهی زینتی طراحی شده که در فاز اول 10 میلیون قطعه تکثیر و پرورش داده خواهد داد.

 

وی با اشاره به اینکه 60 درصد این پروژه به اتمام رسیده اظهار داشت: با اجرای فاز اول این پروژه برای 50 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین تصریح کرد: امروزه به دلیل تغییر سبک و شیوه زندگی نسبت به گذشته از جمله آپارتمان نشینی و محدودیت افراد برای حضور در طبیعت و استفاده از مواهب آن، بسیاری از مردم در نقاط مختلف دنیا برای رسیدن به آرامش و فرار از تنهایی به نگهداری ماهیان زینتی اقدام می کنند و به این ترتیب محیط زندگی خود را با این موجودات رنگارنگ ، زیبا و دیدنی زینت می بخشند.

 

علیخانی افزود: همچنین در بسیاری از فروشگاه ها و مجتمع های تجاری ، اماکن تفریحی و گردشگری ، فرودگاه ها و ترمینال ها ، هتل ها ، دفاتر کاری و حتی ادارات در کشورهای مختلف دنیا نیز با هدف جذب گردشگر و زیبا و آرام بخش کردن محیط ، ماهیان زینتی در آکواریوم های بزرگ و کوچک نگهداری می شوند.

 

وی خاطر نشان ساخت: استقبال مردم از نگهداری ماهیان زینتی و وجود مشتریان قابل توجه در کشورهای مختلف موجب شده تا این کسب و کار زودبازده و به نسبت نو پا از رونق مناسبی برخوردار و موجب اشتغال زایی و ارز آوری برای کشور باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار