رییس کل دادگستری قزوین:
رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: برخی با اقداماتی حریم های اخلاقی، امنیتی، نظم جامعه را به هم می ریزندکه ابتدا به انها تذکر می‌دهیم، ولی اجازه نمی‌دهیم کسی نظم را به هم بزند و محکم برخورد می کنیم.
کد خبر: ۷۵۳۴۹۴
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵ 13 June 2019
در اجرای احکام قلع و قمع با هیچ شخص و نهادی تعارف نداریم
به گزارش تابناک قزوین، حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی در نخستین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان که در سالن جلسات دادسرای قزوین برگزار شد، بیان کرد: پیشگیری اصل اساسی در همه زمینه ها است و مورد توجه قرار دادن و اجرایی کردن آن وظیفه همه آحاد مردم، مسئولان و مدیران است.
رییس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: در دنیای غرب با همه امکانات و تبلیغات، بزرگترین جنایت ها، ظلم ها و آسیب های اجتماعی را مشاهده می کنیم البته آنها صورت مسئله را پاک کرده‌اند و گفته اند که این آسیب ها به هیچ وجه جرم نیست.
حجت الاسلام والمسلمین قدرتی با اشاره به اهمیت انس با قرآن در کاهش آسیب های اجتماعی اضافه کرد: لازم است روزانه آیات قرآن را مطالعه کنیم، کتابی که ما را به بهترین و صحیح ترین مسیر هدایت می کند. کسانی که به قرآن و اهل بیت تمسک می جویند، هم خود مرتکب جرائم و آسیب ها نمی شوند و هم در این مسیر به دیگران کمک می‌کنند.
رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به اهمیت تربیت دینی به ویژه در مراکز علمی و آموزشی اعلام کرد: ما سواد یاد داده و مدرک می دهیم ولی تربیتی که در قرآن کریم از آن با عنوان تزکیه یاد شده و راه نجات جامعه از آسیب های اجتماعی است را یاد نمی دهیم.
وی گفت: سال گذشته در استان حدود 20 هزار افزایش ورودی پرونده را شاهد بودیم در حالی که این درصد افزایش جمعیت نداشتیم.
حجت الاسلام والمسلمین قدرتی تأکید کرد: اگر تربیت را درست کنیم فرد در لحظات حساس دچار خطا و لغزش ها نمی شود؛ باید تلاش کنیم حداقل در حوزه کاری خود در امر پیشگیری اقدام کنیم و روحانیت در این حوزه می توانند نقش بسزایی داشته باشند.
مقام ارشد قضایی استان تصریح کرد: باید بپذیریم سود هدایت و دستور قرآن برای خود ماست در غیر این صورت دود آن هم به چشم خود ما می رود.
رئیس کل دادگستری استان قزوین با تأکید بر برخورد قاطع دستگاه قضا با برهم زنندگان نظم و امنیت اجتماعی اظهار کرد: اگر کسی در حوزه اجتماعی بخواهند نظم را به هم بزند ما اجازه نمی دهیم و محکم برخورد می کنیم.
وی یادآور شد: برخی با اقداماتی حریم های اخلاقی، امنیتی و نظم جامعه را به هم می ریزند نظیر سگ گردانی در پارک ها و بی حجابی در ماشین ها، البته ما ابتدا به این افراد تذکر داده و آنها را نصیحت می کنیم و در صورت بی توجهی برخورد قانونی صورت می گیرد.
این مقام قضایی استان به موضوع تغییر کاربری اراضی زراعی و منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: نگاه پیشگیرانه در بحث تغییر کاربری ها باید تقویت و در باور عمومی جامعه نهادینه شود.
وی تاکید کرد: دستگاه های متولی این امر همچون جهاد کشاورزی و منابع طبیعی باید نظارت های خود را تشدید کنند و اجازه ندهند تغییر کاربری اتفاق بیافتد تا در جهت مقابله و قلع و قمع پرونده قضایی تشکیل شود زیرا ابرازهای قانونی لازم در اختیار آنان قرار دارد و باید قبل از هر گونه تغییر کاربری، مانع آن شوند.
رییس کل دادگستری قزوین افزود: اجرای احکام قلع و قمع باید تسریع یابد زیرا همین موضوع نوعی پیشگیری در جهت مقابله با تغییر کاربری ها محسوب می شود و تاکید بنده بر این است که اجرای احکام قلع و قمع ابتدا از افراد به اصطلاح یقه سفید و کسانی که دارای مقام و منصب هستند شروع شود و ما در اجرای قانون با هیچ شخص و نهادی تعارف نداریم و عهد اخوت نبسته ایم. 
حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم با تلاش و کوشش، آسیب های اجتماعی در جامعه کاهش یابد و امیدواریم این جلسات منتج به این امر شود.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار