معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: دو خدمت کار درمانی و گفتاردرمانی در درمانگاه هلال احمر راه‌اندازی ‌شد.
کد خبر: ۷۶۳۲۴۵
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳ 16 July 2019

آغاز کاردرمانی و گفتار درمانی در درمانگاه  هلال احمر قزوین

به گزارش تابناک قزوین ، جمعیت هلال احمر استان قزوین،دکتر فرهاد ارجمندی در این رابطه اظهار داشت: جمعیت هلال احمر بر اساس اهدافی همچون تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان‌ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت‌ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بدون در نظر گرفتن هرگونه تبعیض میان آنها فعالیت می‌کند.

وی در ادامه افزود: توانبخشی یکی از وظایف عمده‌ای است که برای تاب‌آوری جامعه نقش اساسی و حائز اهمیتی دارد با برنامه‌ریزی و تقویت زیرساخت‌ها بدنبال فراهم ساختن بیشترین بهره‌وری در حوزه بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هستیم.

ارجمندی بیان داشت: درمانگاه هلال احمر شامل بخش‌های مختلفی است که درحال حاضر دو بخش کار درمانی و گفتاردرمانی به بخش‌های این مرکز افزوده شد.

وی افزود: در بخش کاردرمانی خدماتی شامل درمان سکته مغزی، فلج مغزی، ضایعات نخاعی، ضایعات اعصاب محیطی، ضربه مغزی، بیماریهای ارتوپدی و مغز و اعصاب  و در بخش گفتار درمانی خدماتی شامل بیماریهای TBT، لکنت زبان، CVA، آپراکسیا، اختلال بلع، آموزش اختلالات گفتار و اختلالات حنجره ارائه می گردد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان همچنین یادآور شد: مرکز ارتوپدی فنی این جمعیت نیز خدماتی همچون ساخت و تعمیر انواع ارتز و پروتز، کفش طبی بریس، کمربند طبی، زانوبند طبی و کفی طبی را به مراجعان ارایه می‌دهد.

گفتنی است؛ درمانگاه جمعیت هلال احمر استان قزوین در سبزه میدان، خیابان هلال احمر، جنب اداره بهزیستی واقع شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار