نماینده ولی فقیه :
نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار معاون حقوقی و مجلس دیوان محاسبات کشور : وجود عقل و اراده‌ برخاسته از تقوا، تضمین کننده سلامت اداری است
کد خبر: ۷۷۲۷۸۱
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶ 18 August 2019

وجود عقل و اراده‌ برخاسته از تقوا، تضمین کننده سلامت اداری است

به گزارش تابناک قزوین،آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار آقای محسن عمرانی معاون حقوقی و مجلس دیوان محاسبات کشور اظهار کرد: تقوا، یکی از مهمترین مقوله‌های دینی محسوب می‌شود که به عنوان هدف آفرینش می‌توان از آن نام برد.

وی با بیان اینکه خلقت انسان برای عبادت، عبادت برای رسیدن به تقوا و تقوا برای رسیدن انسان به مقام کرامت است، تصریح کرد: هر چه ناهنجاری در جامعه مشاهده می‌کنیم، بخاطر وجود آدم‌هایی است که از کرامت نفس برخوردار نیستند.

امام جمعه قزوین افزود: انسانی که از کرامت نفس برخوردار نیست، اقدام به دزدی و سایر رذایل اخلاقی می‌کند و چنین انسانی برای نجات از این شرایط باید به سراغ عبادت و بندگی برود تا با کسب تقوا به مقام کرامت دست یابد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین دانایی در عقل و توانایی در اراده را از دستاوردهای تقوا برشمرد و خاطرنشان کرد: کسانی که صاحب عقل دانا و اراده توانا هستند، هیچ شیطانی در آنها نفوذ نمی‌کند و ایمانشان استوار و مستحکم می‌ماند.

وی توجه هر چه بیشتر به اقامه دین و نماز در جامعه را ضروری عنوان کرد و گفت: خداوند بر اقامه نماز تأکید دارد و اقامه نماز تنها نماز خواندن نیست چرا که آدمی ممکن است نماز بخواند و اقدام به دزدی کند اما کسی که نماز را اقامه می‌کند از هر انحرافی به دور است.

آیت‌الله عابدینی اضافه کرد: نمازی که اقامه می‌شود، جلوی فحشا، منکر و همه انحرفات و کجی‌ها را می‌گیرد؛ این نماز ما را در اجرای میدانی دستورات دینی که گره گشای تمام مشکلات است، یاری می‌کند.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه قرآن دستورالعمل زندگی است، اذعان کرد: همه دستورالعمل‌ها و قوانین به میزانی اثرگذار است که برخاسته از دستورات قرآنی باشد زیرا در منابع دینی داریم هر کسی قرآن را جلودار خود قرار دهد، قرآن او را تا بهشت رهبری و هدایت می‌کند.

وی اعتقاد به قیامت را تضمین کننده سلامت افراد دانست و تأکید کرد: کسانی که اعتقادی به قیامت ندارند ممکن است هر تخلفی را مرتکب شوند اما کسانی که به قیامت اعتقاد دارند، صاحب سلامت نفس هستند و می‌توان به آنها اعتماد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه اعتقاد و عمل به منویات رهبری به کارهای ما مشروعیت می‌بخشد، اذعان کرد: به هر میزانی که پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم، به همان میزان مشروعیت کاری داریم، در غیر این صورت نمی‌توانیم حامی مردم، محرومان و مستضعفان باشیم.

آیت‌الله عابدینی در پایان گفت: ما کارگزاران دین هستیم و باید خودمان را با دستورات دینی و الهی هماهنگ کنیم تا بتوانیم در کارها موفق و اثرگذار باشیم و گره مشکلات مردم را باز کنیم.

عمده تخلفات و فسادها ناشی از ناآگاهی مدیران از قوانین است

آقای محسن عمرانی معاون حقوقی و مجلس دیوان محاسبات کشور نیز در ابتدای این دیدار بیان کرد: در پرونده‌هایی که از مدیران دستگاه‌ها در دست بررسی داریم به این نتیجه رسیدیم که بخش عمده تخلفات و فسادها ناشی از ناآگاهی مدیران و مسئولان از قوانین و مقررات است.

بیشتر خسارت‌ها بخاطر انتصابات نادرست مدیران است

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار