وزیر کشور:
وزیر کشور : از استاندار می‌خواهیم در حوزه تقویت امنیت، وحدت و مشارکت مردم و امور اقتصادی تلاش کرده و از همه ظرفیت‌ها برای تحقق برنامه‌های تعریف شده استفاده کند.
کد خبر: ۷۷۷۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹ 05 September 2019

استاندار جدید قزوین در مسیر وحدت و اعتدال حرکت کند

به گزارش تابناک قزوین،عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در مراسم معارفه استاندار جدید قزوین که در محل سالن دانشگاه بین المللی امام خمینی برگزار شدگفت : ایران اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته توانسته با هدایت مدبرانه امام راحل و رهبر بزرگوار و ایستادگی مردم از همه طوفان‌ها به سلامت عبور کند و این استوانه محکم امروز هم در عبور از مشکلات نقش آفرین است.

همچنین  ادامه داد : رکن بعدی انقلاب اسلامی مردم هستند که قاعده هرم محسوب می‌شوند که در این چهار دهه با اعتماد به رهبری کشور را حفظ کردند و چون همه ارکان نظام مولود اراده مردم است همه باید تلاش کنیم تا رضایت آنها را جلب کنیم.همه ما مدیران، وزرا، نمایندگان مجلس و امامان جمعه موجودیت خود را مدیون مردم هستیم و رسالت ما خدمتگزاری بی منت به ولی نعمتان انقلاب است.

وزیر کشور تصریح کرد: در قبل از انقلاب دولت به معنای واقعی که مشروعیت داشته و با مشارکت مردم شکل گرفته باشد را نداشتیم و همه چیز یک طرفه و با زور حکومت بود و مردم مانند رعیت بودند هر چند در زمان مشروطه مجلسی شکل گرفت اما انتخاب فقط صوری بود و سلطنت خود را پاسخگوی مردم نمی‌دانست.

رحمانی فضلی تصریح کرد: ما کارگزاران نظام اگر امروز هزاران بار امام را سپاس بگوییم کم است و چون دولت و مجلس و دستگاه قضا همه مولود اراده مردم است باید دولت را تقویت و کارآمد کنیم تا رضایت مردم جلب شود.در این شرایط تنها یک مجلس قوی، دستگاه قضائی توانا و دستگاه اجرایی کارآمد می‌تواند به تقویت دولت کمک کند.

 فضلی گفت : از آنجا که ما یک حکومت دینی هستیم باید به فکر مردم منطقه هم باشیم و آنچه در منطقه موجب تحول شده باورها و اصول اسلامی است و مردم ستمدیده جهان از ما الگوی مطلوب می‌خواهند لذا باید در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، شرعی و قانونی همه ارکان نظام را تقویت کنیم.

وی عنوان کرد : ما متولی مقاومت و استقامت مردم هستیم و باید وحدت و انسجام را تقویت کنیم.

ووی افزود: مقام معظم رهبری هر سال یک موضوع اقتصادی را به عنوان شعار سال مطرح کرده‌اند و باید گفت امروز پاشنه آشیل ایران فقط اقتصاد است هر چند گاهی مدیران نا آشنا و نابلد هم به مشکلات دامن زده‌اند اما باید این مشکلات را با همت و تلاش بیشتر حل کنیم.

وزیر کشور اظهار داشت: باید هر استان را به یک پایگاه اقتصادی تبدیل کنیم که در این راستا قزوین این ظرفیت را دارد و می‌تواند معین استان‌های دیگر هم شود.

رحمانی فضلی در ادامه به رویداد مهم انتخابات اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اولویت‌های ما مشارکت در انتخابات است و باید اذعان کرد خوشبختانه علیرغم همه جو سازی و تبلیغات منفی رسانه‌های غربی در ۵ ماهه امسال اعتراضات مردمی حدود ۳۹ درصد کاهش داشته است چون درک مردم بالا رفته و به همین دلیل امروز می‌خواهند فضای جامعه را پر آشوب جلوه دهند.

وی بیان کرد: انتخابات را به یک مانور بزرگ قدرت در فضایی سالم، امن و با مشارکت بالا تبدیل خواهیم کرد و در کنار آن موضوع کمک به تولید، سرمایه گذاری، رفع موانع تولید و دادن تسهیلات را هم در کنار سایر مسائل مورد توجه قرار خواهیم داد.

وی افزود: ما توفان‌های سهمگینی را سپری کرده‌ایم و دشمنان می‌دانند با وجود مقام معظم رهبری و مردم مقاوم آنها هرگز قادر به مقابله با ما نیستند و امروز سران سه قوه تصمیماتی می‌گیرند که در شرایط عادی شاید ۵ ماه پاسخگویی و تصمیم گیری آن طول می‌کشید اما در این شرایط حساس در چند روز تأیید رهبری هم گرفته شده و کار اجرایی می‌شود.

وزیر کشور تصریح کرد: در شرایط کنونی باید همه توان خود را بسیج کنیم و قوه قضائیه در استان‌ها همدل و همراه مسئولان باشند و نمایندگان مجلس هم به عنوان یک قوه مستقل در استان‌ها معین دستگاه‌های اجرایی باشند تا از تنگناها به سلامت عبور کنیم.

رحمانی فضلی به مناسبت ماه محرم نیز گفت: محرم یک حماسه جاودان است که ملکوتی شده و زمان و مکان را درنوردیده و در همه مکان‌ها و زمان‌ها جاری است و نماد حقیقت گرایی، عرفان و فداکاری تلقی می‌شود که بشریت را در طول تاریخ مورد عبرت آموزی قرار داده و ما همچنان شاهد جلوه گری آن در طول سابقه بشریت هستیم.

وی اضافه کرد: اربعین جریان عظیمی را محقق کرده به طوری که که ۱۶ میلیون نفر با شرایط ویژه از چشمه عدالت خود را سیراب می‌کنند و دنیا از این حادثه همچنان در تعجب و حیرت است اما این چشمه جاری بعد از ۱۳۰۰ سال توانسته دل‌های عاشق و تشنه مؤمنان را سیراب کند و به یاری خدا این حادثه ابدی و تاریخی خواهد توانست مسیر عدل نهایی و نهضت عدالت طلبی شیعیان را بستر سازی کند.

وزیر کشور با تشکر از خدمات زاهدی استاندار سابق گفت: در وزارت کشور با قانون مجلس تعداد ۱۶ استاندار و ۱۶ معاون استاندار و تعدادی فرماندار بازنشسته بودند که تعدادی از آنها می‌توانستند در خدمت دولت باشند اما با تمدید بازنشستگی نتوانستم کنار بیایم زیرا صلاح نبود قانون را نادیده بگیریم و به مساوات اهمیت دادیم و گر نه استانداران شایسته ای مانند آقای زاهدی بودند که شاید باید می‌ماندند.

رحمانی فضلی اظهار داشت: امروز ۸۲ درصد استانداران ما از بدنه وزارتخانه هستند و عده‌ای از معاونان سیاسی هم به عنوان استاندار انتخاب شدند و چون کادر سازی کردیم برای جایگزینی ۱۶ استاندار تعداد ۴۰ نفر کاندید داشتیم و آقای جمالی پور هم از بدنه وزارت کشور هستند و در شهر ری بودند که مثل یک استان اهمیت دارد و در آنجا موفق عمل کردند و تجربه خوبی دارند و با انگیزه هستند و باید با اعتدال و انتخاب افراد شایسته و جوانان با جلب رضایت مندی مردم زمینه تقویت وحدت در استان را فراهم کنند.

وزیر کشور خطاب به استاندار قزوین گفت: از استاندار می‌خواهیم در حوزه تقویت امنیت، وحدت و مشارکت مردم و امور اقتصادی تلاش کرده و از همه ظرفیت‌ها برای تحقق برنامه‌های تعریف شده استفاده کند.

وی اضافه کرد: قزوین سرشار از امکانات و ظرفیت‌ها است و دارای مشاهیر بزرگ و مردم عاقل و انقلابی است و می‌تواند به یک هسته مقاومت در برابر دشمن و یک حوزه اقتصادی مهم برای ایجاد رضایت مندی برای مردم تبدیل شود.

در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات عبدالمحمد زاهدی استاندار سابق، هدایت الله جمالی پور به عنوان استاندار جدید قزوین معرفی شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار