نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
نماینده ولی فقیه در قزوین : پیش‌بینی‌های لازم برای افزایش جمعیت زائران اربعین صورت بگیرد.
کد خبر: ۷۸۴۵۷۷
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷ 02 October 2019

پیش‌بینی‌های لازم برای افزایش جمعیت زائران اربعین صورت گیرد

به گزارش تابناک قزوین،آیت‌الله عبدالکریم عابدینی ظهر دوشنبه در جلسه ستاد مردمی اربعین و مسئولان استان، با تقدیر از همدلی و همکاری همه دست‌اندرکاران پیاده‌روی اربعین اظهار کرد: همکاری و مشارکت بسیار خوب مردم و مسئولان در برگزاری حماسه عظیم اربعین، بسیار ارزشمند است و باید قدردان این همدلی و همراهی باشیم.
وی توجه به افزایش زائران را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: باید همه پیش‌بینی‌ها برای مدیریت پیاده‌روی اربعین صورت بگیرد تا با افزایش زائران اربعین، خدمات‌رسانی به نحو شایسته صورت بگیرد و برنامه‌ها به نحو مطلوب انجام شود.
امام جمعه قزوین پرداخت به موضوع پیاده‌روی اربعین را یکی از رسالت‌های شورای فرهنگ عمومی دانست و افزود: پیاده‌روی اربعین، بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین کار فرهنگی محسوب می‌شود و شورای فرهنگ عمومی باید نگاه ویژه‌ای به آن داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین توجه به حمل و نقل و تغذیه زائران در داخل مرزهای کشور را ضروری دانست و تأکید کرد: برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که در زمان بازگشت زائران، خدمت‌رسانی متوقف نشود و با جدیت بییشتری این کار صورت بگیرد.
وی در ادامه بر توجه هر چه بیشتر بر اهداف معنوی حماسه اربعین تأکید کرد و گفت: علاوه بر کارهای خدماتی در حماسه اربعین، باید اهداف معنوی این حرکت عظیم نیز مورد توجه قرار گرفته شود چرا که بعد فرهنگی اربعین در اولویت قرار دارد.
آیت‌الله عابدینی در پایان با بیان اینکه حماسه اربعین اقتدار ملت ما و عراق را افزایش می‌دهد، بیان کرد: مقاومت اسلامی و امنیت کشورهای اسلامی به واسطه حماسه اربعین تقویت شده است و ان‌شاءالله هر سال شاهد افزایش حضور باشکوه مردم در این حماسه حسینی خواهیم بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار