مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین :
مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین : از ابتدای فصل کشت تاکنون بیش از ۶۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به روش کشاورزی حفاظتی زیر کشت گندم رفته است .
کد خبر: ۷۹۸۷۹۶
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲ 20 November 2019

۶۰۰۰۰ هکتار از اراضی استان به روش کشاورزی حفاظتی به زیر کشت گندم رفته است

به گزارش تابناک قزوین،تورج بنیادی مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین با اعلام این خبر افزود: این میزان اراضی کشاورزی در طرح کشاورزی حفاظتی به سه روش کم خاک ورزی ، بی خاک ورزی و کشت مستقیم بدون عملیات خاک ورزی کشت شده است .

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت : در سال زراعی جاری ۱۴۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت گندم رفته است .

بنیادی افزود: ازاین میزان اراضی کشاورزی بیش از ۴۷ هزار و ۵۴۵ هکتار به زیر کشت گندم آبی و ۹۸ هزار و ۱۵۱ هکتار به زیر کشت گندم دیم خواهد رفت .

به گفته وی : از ابتدای فصل کشت تاکنون ۳۴ هزار و ۳۷۸ هکتار از اراضی استان به زیر کشت گندم آبی و۹۳ هزار و ۸۷ هکتار به زیر گندم دیم رفته است.

 مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه گفت : یکی از دلایل اصلی عقب افتادن کشت در مقایسه با سال گذشته ؛ ناپایداری شرایط جوی و بارندگی های پی در پی و همچنین عدم برداشت محصولات علوفه ای از جمله ذرت علوفه ای ذکر کرد.

برچسب ها: گندم ، دیم ، جهاد کشاورزی ، کشت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار