مدیر کل انتقال خون استان قزوین از کاهش اهدای خون و نیاز به گروه‌های مختلف خونی برای کمک به بیماران نیازمند خبر داد.
کد خبر: ۸۲۶۲۷۷
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱ 26 February 2020

نیاز به گروه‌های مختلف خونی در قزوین

به گزارش تابناک قزوین، مدیر کل انتقال خون استان،اکبری گفت: در 6 ماه گذشته میزان اهدای خون در استان خوب بود، اما با شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع نگرانی‌های مردم از ابتلا به این بیماری،منجر به کاهش مراجعه و اهدای خون در استان شده است.
اکبری افزود: با توجه به اینکه تاکنون مورد مثبتی از ویروس کرونا در استان مشاهده نشده است، اما در چند وقت اخیر میانگین اهدای خون از ۱۸۰ نفر در روز به ۱۲۰ نفر رسیده است.
وی گفت: هم اکنون نیازمند گروه‌های مختلف خونی به ویژه گروه‌های خونی منفی هستیم.
مدیر کل انتقال خون استان قزوین افزود:شرایط در این مکان استرلیزه و کاملا بهداشتی و ضدعفونی شده است و امکان انتقال ویروس به کسی وجود ندارد.
اکبری افزود: همچنین مراجعه کنندگان قبل از اهدای خون مورد معاینه پزشک قرار می‌گیرند و در صورت داشتن علایم بیماری از اهدا خون آنان جلوگیری می‌شود.
او گفت: برای رعایت موارد بهداشتی بیشتر کارکنان این مجموعه از ژل‌های شستشو و دستکش استفاده می‌کنند و برای هر مراجعه کننده از روکش‌های یکبار مصرف در صندلی‌ها استفاده می‌شود.
مدیر کل انتقال خون استان از مردم خواست برای تامین ذخایر بانک اهدا خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند و با اهدای خونشان یاری رسان بیماران نیازمند باشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار