معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین ؛
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت : مردم قزوین از خرید و مصرف قارچ‌های خودرو ( وحشی ) خودداری کنند.
کد خبر: ۸۳۵۰۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱ 30 March 2020

مردم قزوین از خرید و مصرف قارچ‌های خودرو خودداری کنند

به گزارش تابناک قزوین مجید اسماعیلی افزود: با توجه به بارندگی های بهاری و ادامه فصل رویش اینگونه قارچ‌ها در عرصه‌های جنگلی و مرتعی کشور که معمولا تا اواخر خرداد ماه سال جاری وجود دارد به کلیه شهروندان استان توصیه می‌شود به منظور حفظ سلامت و ایمنی خود از برداشت، خرید و مصرف قارچ‌های خودرو (وحشی) خودداری کنند.

وی اظهار داشت : چنانچه قارچ های سمی به ویژه در فصل بهار و پاییز، مورد استفاده خوراکی قرار گیرد ، منجر به مسمومیت افراد و عوارض جدی وحتی مرگ می شود.

اسماعیلی با اشاره به افزایش نزولات آسمانی در استان و رشد انواع قارچ‌ها در طبیعت اضافه کرد: از طریق ویژگی‌های ظاهری، بو و رنگ قارچ نمی‌توان بطور قطعی سمی و غیر سمی بودن آن را تشخیص داد و کوچکترین اشتباهی در تشخیص ممکن است منجر به مرگ یا آسیب‌های جدی به اعضای بدن شود

اسماعیلی خاطر نشان ساخت : در حال حاضر قارچ‌های خوراکی به میزان کافی در استان تولید و پاسخگوی نیاز مصرف کنندگان است.

اسماعیلی به شهروندان توصیه کرد؛ قارچ‌های خوراکی مورد نیاز خود را به صورت بسته بندی شده برچسب دار و دارای پروانه بهره برداری از وزارت جهاد کشاورزی را در مراکز و فروشگاه‌های معتبر تهیه کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار