استاندار قم اعلام کرد:
 استاندار قم گفت: با توجه به درخواست تولیت‌های حرم‌های مطهر و بررسی ستاد ملی مبارزه با کرونا از امشب صحن‌های روباز حرم کریمه اهل بیت(س) و مسجد جمکران به صورت ۲۴ ساعته پذیرای زائران است.
کد خبر: ۸۵۷۰۲۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۳ 01 June 2020

 

بازگشایی ۲۴ ساعته صحن‌های حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران

 

به گزارش خبرگزاری تابناک قزوین ، بهرام سرمست بعد از ظهر یکشنبه در حاشیه چهلمین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و در گفت‌وگو با خبرنگاران که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد با اشاره به بازگشایی‌های بیشتری از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا بیان کرد: به منظور رفاه حال زائران و مشتاقان اهل بیت علیم السلام علاوه بر صحن‌ها و فضاهای روباز مسجد مقدس جمکران شبستان‌های حضرت زهرا (س) و امام علی (ع) بازگشایی و صحن‌های روباز حرم مطهر هم به طور ۲۴ ساعته از امشب پذیرای زائران است.

وی افزود: قم هنوز به وضعیت سفید نرسیده ولی با مدیریت و همکاری مردم و مسئولان در وضعیتی مناسبی قرار دارد و تأکید می‌شود با توجه به این بازگشایی‌ها مردم همچنان اصول و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

رعایت اصول بهداشتی با توجه به نوع رفتار کرونا ویروس

استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌های اجتماعی، بیان کرد: در چند استان کشور که در وضعیت نرمال و سفید قرار داشتند در جریان بازگشایی‌های بیشتر و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اکنون دوباره به وضعیت بحرانی بازگشته‌اند و از مردم درخواست داریم اصول بهداشتی و فاصله‌های بهداشتی را رعایت کنند زیرا نوع رفتار ویروس کرونا غیر قابل پیش بینی است و برای عبور از بحران باید مردم همکاری خوبی داشته باشند.

وی تصریح کرد: مردم و زائران برای بهره گیری از اجر معنوی زیارت حرم حضرت معصومه (س) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی با خادمان حرم همکاری کنند و کارشناسان بهداشتی هم با توجه به افزایش بازگشایی‌ها مدیریت خوبی داشته باشند تا دوباره به وضعیت قبلی برنگردیم.

سرمست در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا محدودیت از فعالیت پاساژها در قم نیز برداشته می‌شود، گفت: مسئولان در تلاش هستند تا شرایط زندگی مردم به دوران قبل از کرونا برگردد ولی نباید رفع محدودیت‌ها باعث اوج‌گیری مجدد کرونا در شهر شود.

منبع : مهر

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار