دادستان قزوین:
دادستان عمومی و انقلاب قزوین از ممنوعیت خروج بدون مجوز دام و برخی اقلام استراتژیک کشاورزی از جمله گندم و برخورد قاطع با متخلفان خبر داد.
کد خبر: ۸۵۷۵۰۴
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۳ 02 June 2020

 خروج بی ضابطه دام از استان قزوین ممنوع است/ برخورد قاطع با متخلفان

به گزارش خبرگزاری تابناک قزوین، محمد قاسمی در اولین نشست شورای مسئولان قضایی استان که در اداره کل تعزیرات حکومتی قزوین برگزار شد، گفت: فرهنگ و اقتصاد همواره مورد توجه و از دغدغه های رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) بوده و هست و در پیام ایشان برای آغاز بکار مجلس یازدهم نیز به این دو مورد اشاره و تاکید شده است، اما آنچه که حائز اهمیت است، توجه و اهتمام تمامی دستگاه ها و نهادها برای بهبود و ارتقاء این دو مقوله است و باید به فراخور وظایف و تکالیف سازمانی، در این راستا حرکت شود و یقیناً تحقق آن، ما را به اهداف مورد نظر حاکمیت و اعتلای نظام سوق خواهد داد.
وی در ادامه به اهمیت تکریم ارباب رجوع در دستگاه ها اشاره و افزود: امروزه بیشترین نارضایتی مردم در مراجعه به دستگاه ها، از حیث نحوه برخورد و رفتار با آنها است، به همین خاطر کاهش نارضایتی ها و تکریم ارباب رجوع باید مورد توجه مدیران ارشد هر دستگاه قرار گیرد و شخصاً نسبت به اجرای دقیق آن در مجموعه تحت مدیریت، نظارت داشته باشد و این موضوع از برنامه های راهبردی ریاست محترم قوه قضائیه هم بشمار می رود.
دادستان قزوین بیان داشت: فساد ستیزی و مبارزه با فساد ابتداً باید از درون دستگاه ها آغاز شود و سپس در سطح جامعه اجرایی شود و اگر هرچقدر بتوانیم در کشف، شناسایی و برخورد با گلوگاه های فساد و تخلفات درون سازمانی در راستای پیشگیری از وقوع جرم، موفق عمل کنیم، قطعا اعتماد عمومی نسبت به آن مجموعه بیشتر جلب خواهد شد.
این مقام قضایی استان اذعان داشت: اداره کل تعزیرات حکومتی استان در بحث پیشگیری از کرونا، کنترل و نظارت بر بازار، گشت های مشترک و برخورد با متخلفان، عملکرد خوب و قابل تقدیر دارد، اما ظرفیت ها و عده و عُده این سازمان محدود است، به همین خاطر دستگاه های مختلف بخصوص در حوزه اصناف باید اقدامات نظارتی خود را تشدید کنند و از آن غافل نشوند و قبل از وقوع جرم و تخلف ورود کرده و جلوگیری کنند.
قاسمی در ادامه راه اندازی قریب الوقوع اداره تعزیرات حکومتی در شهرستان البرز با توجه به تولیدی و صنعتی بودن این شهرستان را در راستای پیشگیری از وقوع جرم، کشف تخلف، تسریع در رسیدگی ها، نظارت های مستمر و دقیق، کاهش اطاله دادرسی و... ضروری دانست.
دادستان مرکز استان قزوین قاچاق را یکی از موانع مهم تحقق رونق و جهش تولید دانست و تاکید کرد: قاچاق و خروج بدون ضابطه دام و برخی اقلام کشاورزی از کشور، یکی از برنامه های دشمن برای ضربه زدن به اقتصاد داخلی و معیشت مردم، طی سال های گذشته بود و در مقاطعی با کمبود و یا افزایش قیمت بی رویه برخی کالاها مواجه بودیم که بحمدالله با ورود به موقع دستگاه های نظارتی در تمامی استان ها، از این نقشه شوم دشمن نیز جلوگیری شد.
وی اظهار داشت: با توجه به تدابیر اندیشیده شده، خروج بدون مجوز دام از استان قزوین ممنوع است و افراد برای جابجایی دام می بایست با ارائه مستندات، مبدا و مقصد انتقال را مشخص و سپس اقدام به اخذ مجوز لازم از سوی دستگاه های متولی از جمله سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل دامپزشکی نمایند و خروج بدون مجوز، از مصادیق قاچاق خواهد بود و این موضوع شامل کالاهای استراتژیک کشاورزی از جمله گندم نیز می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار