رییس کل دادگستری گلستان از صدور کیفرخواست متهمان پرونده سیل اسفند 97 گلستان خبر داد.
کد خبر: ۸۹۹۰۱۸
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۱ 14 September 2020

 

 کیفرخواست متهمان پرونده سیل گلستان صادر شد

 

به گزارش خبرگزاری تابناک قزوین، ۱۸ فروردین ماه سال ۹۸ بود که رئیس دستگاه قضائی پس از وقوع سیل گلستان به این استان سفر کرد. وی در جلسه شورای اداری استان گلستان با تاکید بر لزوم توجه به ترک فعل‌ها گفته بود: بدون رعایت هیچ‌گونه خط قرمزی باید با تخلفات مرتبط با سیل اخیر برخورد شود.

هادی هاشمیان، رئیس کل دادگستری استان گلستان از صدور کیفرخواست متهمان پرونده سیل اسفند ۹۷ گلستان خبر داد و بیان کرد: پرونده مربوط به سیل گلستان ۱۱ متهم داشت که پس از دریافت نظرات کارشناسی و گزارش ۳۵۰ صفحه‌ای سازمان بازرسی با بیش از دو هزار صفحه مستندات، برای مدیرعامل وقت آب منطقه‌ای استان گلستان و یکی از معاونان فعلی این اداره به اتهام اجرا نکردن تکالیف قانونی، اهمال و تضییع اموال دولتی و عمومی ناشی از اهمال موضوع ماده ۵۹۸ کیفرخواست صادر شد.

رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: برای سایر متهمان پرونده نیز که از مدیران زیرمجموعه‌های برخی ادارات استان گلستان بودند بر اساس دفاعیات و مدارکی که ارائه دادند و گزارش سازمان بازرسی، قرار منع تعقیب در بازپرسی ویژه جرایم کارکنان دولت صادر شد.

وی با بیان اینکه پرونده برای رسیدگی و صدور رأی به دادگاه کیفری ۲ گرگان فرستاده شد، درباره علت طولانی شدن زمان صدور کیفرخواست گفت: تعلل در پاسخ هیئت گزارش ملی سیلاب درباره بخش دوم گزارش که در باب قصور ارگان‌های مختلف بود علت طولانی شدن زمان رسیدگی و صدور کیفرخواست این پرونده شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار