مدیر تعاون روستایی قزوین گفت: با توجه به قیمت و بازار مناسب کشمش در حال حاضر فعلا نیازی به خرید توافقی این محصول از باغداران وجود ندارد.
کد خبر: ۹۰۸۱۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۲ 11 October 2020

مدیر تعاون روستایی قزوین روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش از این برای خرید توافقی کشمش از باغداران و تولیدکنندگان این محصول اعلام آمادگی کرده بودیم اما در حال حاضر این محصول با قیمتی مناسب و بالاتر از ۲۰ هزار تومان در حال عرضه است و فعلا نیازی به خرید نیست.

عباس آقاعلیخانی افزود: اگر قیمت این محصول به زیر ۲۰ هزار تومان کاهش یافت و همچنین نرخ کشمش آفتابی به زیر ۱۸ هزار تومان رسید آن زمان اقدام به خرید توافقی از باغداران و تولیدکنندگان می کنیم.

وی اظهار داشت: با توجه به راه اندازی صندوق کشمش از محل اعتبارات، ترجیح ما این است که این صندوق خود اقدام به خرید محصول باغداران بکند که البته در سال گذشته این اتفاق رقم خورد.

مدیر تعاون روستایی قزوین همچنین گفت: برای خرید توافقی زیتون نیز در سال جاری آمادگی داریم و شبکه تعاونی های روستایی برای این کار مشکلی ندارند.

وی یادآور شد: هرگاه به دلیل شرایط بازار، وضعیت عرضه و نرخ محصولات به زیان کشاورزان باشد تعاون روستایی با خرید توافقی محصولات و در راستای حمایت از تولید محصولات کشاورزی تلاش می کند تا از ایجاد خسارت به این قشر جلوگیری کند و قیمت محصولات را به نرخ واقعی و تمام شده خود نزدیک کند.

قزوین قطب تولید کشمش و زیتون کشور است به طوری که این استان رتبه دوم تولید انگور، رتبه اول تولید کشمش و همچنین رتبه دوم تا سوم تولید زیتون در ایران را داراست.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین