معاون عمرانی استاندار قزوین با بیان اینکه شاهد توزیع متوازن بازسازی در بخش‌های روستایی استان نبوده‌ایم گفت: در سال‌های گذشته در برخی از روستاها ۲۵ درصد بازسازی و نوسازی انجام شده است.
کد خبر: ۹۱۴۱۷۹
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳ 04 November 2020

علی فرخزاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین اظهار داشت: سهمیه استان قزوین برای بهسازی و نوسازی مسکن روستایی چهار هزار واحد است که 16 شهریور  امسال ابلاغ شده و در دو ماه گذشته نزدیک به هزار نفر به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه هفت بانک عامل برای پرداخت تسهیلات تعیین شده‌اند که از سوی چند بانک باید همکاری بیشتری صورت بگیرد ادامه داد: بودجه بازسازی واحدهای روستایی مرحله به مرحله جذب می‌شود و اگر از برنامه تعیین شده بیشتر پیش برویم به تناسب آن بودجه بیشتری نیز به استان تخصیص خواهد یافت.

معاون عمرانی استاندار قزوین عنوان کرد: با توجه به اینکه مبلغ 50 میلیون تومان به ازای هر واحد پیش بینی شده لذا باید انگیزه و تسهیلات بیشتر و آسان‌تری را برای متقاضیان فراهم کنیم.

وی در ادامه گفت: یکی از این تسهیلات سفته زنجیره‌ای است که که توسط بانک‌ها فراهم شده تا نیازی به ضمانت مضاعف نباشد و روستاییان نیز در مناطق خود می‌توانند به صورت زنجبره‌ای ضامن یکدیگر شوند؛ از طرفی بنیاد مسکن با تسهیلاتی مثل صدور پروانه شرایطی فراهم کرده تا پیش از شروع فصل سرما بتوانیم کارهای اجرایی را در روستاها انجام دهیم.

فرخزاد با بیان اینکه شاهد توزیع متوازن بازسازی در بخش‌های روستایی استان نبوده‌ایم، تصریح کرد: در سال‌های گذشته در برخی از روستاها 25 درصد بازسازی و نوسازی انجام شده اما این در حالی است که در تعدادی از روستا‌ها، 75 درصد بهسازی و نوسازی داشته‌ایم‌.

معاون عمرانی استاندار قزوین خاطرنشان کرد: به طور متوسط 54 درصد از واحدهای مسکونی استان بازسازی و نوسازی شده که خسارت تقریبا صفر زلزله اخیر آوج نتیجه همین امر یعنی مقاوم سازی ساختمان‌ها بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین