رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: ۸۵ درصد مردم استان قزوین محدودیت‌های کرونایی و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و فقط ۱۰ درصد هستند که برای ما مشکل ایجاد می‌کنند.
کد خبر: ۹۲۰۵۹۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸ 01 December 2020

پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین،با بیان اینکه از نحوه و میزان رعایت محدودیت‌های هوشمند کرونایی در استان قزوین رضایت داریم اظهار داشت: 85 درصد مردم استان قزوین محدودیت‌های کرونایی و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و فقط 15 درصد هستند که برای ما مشکل ایجاد می‌کنند.

وی اضافه کرد: همین رعایت محدودیت‌های کرونایی باعث شده که میزان بستری‌های کرونایی ما در سطح بیمارستان‌های استان قزوین 20 درصد کاهش پیدا کرده و از 568 مریض کرونایی بستری‌شده در دوم آبان‌ماه به 446 بستری کرونایی در حال حاضر رسیده است که خبر خیلی خوبی برای مردم و کادر بهداشت و درمان استان قزوین است.

نامدار در ادامه به کمک یک میلیارد تومانی شهرداری قزوین به قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بخشی از این اعتبار باید در طرح محله‌محور شهید حاج قاسم سلیمانی برای تهیه بسته‌های غذایی نیروهای مردمی و جهادی و بخش دیگر آن برای توسعه تجهیزات بیمارستانی مبارزه با کرونا هزینه شود، قطعاً مقدار این کمک بسیار کم است و جوابگوی نیازهای قرارگاه مقابله با کرونا نخواهد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین همچنین با تاکید بر لزوم تحویل نقاهتگاه‌ها در استان قزوین افزود: با وجود اینکه در 3 شهرستان قزوین، آبیک و تاکستان مسئولان برای تحویل نقاهتگاه‌ها به جمعیت هلال‌احمر اعلام آمادگی کردند اما هنوز نقاهتگاهی به ‌هلال‌احمر تحویل داده نشده تا بتوانیم با استفاده از نیروهای دانشگاه علوم پزشکی این نقاهتگاه‌ها را تجهیز کنیم.

10 درصد قزوینی‌ها محدودیت‌ها را رعایت نمی‌کنند

نامدار با تاکید بر لزوم رعایت محدودیت‌های کرونایی توسط همه افراد و اقشار اجتماعی استان ادامه داد: اگر حدود 10 درصد از هم‌استانی‌ها که محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و 5 درصدی که این محدودیت‌ها را کم رعایت می‌کنند، وارد میدان شوند و با تمام توان این محدودیت‌ها و پروتکل‌ها را رعایت کنند، استان قزوین به زودی از جمع استان‌های با وضعیت قرمز خارج می‌شود.

وی یادآور شد: با این حال دورنمای اجرای طرح محله‌محور شهید سلیمانی بسیار روشن است و انتظار داریم به اهدافی که برای کاهش بیماران کرونایی در این طرح تعیین کرده‌ایم برسیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار