استاندار قزوین:
استاندار قزوین گفت: اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد خواسته‌ اصلی شاغلان معلول است و امیدواریم مجلس شورای اسلامی با تکلیف این قانون را هر چه زودتر مشخص کند تا یکی از مطالبات مهم این قشر پاسخ داده شود.
کد خبر: ۹۲۱۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹ 03 December 2020

 هدایت‌الله جمالی‌پور عصر امروز در دیدار با گروهی از معلولان برگزیده و منتخب استان قزوین که به مناسبت فرارسیدن روز جهانی معلولان در سالن جلسات دفتر استاندار انجام شد  اظهار داشت: اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد خواسته‌ اصلی شاغلان معلول است و امیدواریم مجلس شورای اسلامی با تکلیف این قانون را هر چه زودتر مشخص کند تا یکی از مطالبات مهم این قشر پاسخ داده شود.

وی اضافه کرد: امروز معلولان استان قزوین حتی از افراد سالم و عادی هم در کسب افتخارات مختلف ورزشی و شغلی پیشی گرفته‌اند که این موضوع نشان می‌دهد میزان شادابی و نشاط میان اقشار معلول ما بالا است و اینکه اگر نقصی فیزیکی در وجود معلولان وجود دارد، در عوض خداوند همتی بزرگ در وجود این قشر قرار داده است.

جمالی‌پور با اشاره به بالای معلولان نخبه و تحصیل ‌ کرده در استان قزوین ادامه داد: بسیاری از کارآفرینان نمونه استان از قشر معلول هستند که نشان می‌دهد معلولیت نمی‌تواند محدودیتی برای رسیدن به مدارج بالای علمی و شغلی به وجود آورد. ضمن اینکه تاریخ 5 قرن اخیر دنیا هم نشان می‌دهد که معلولان در عرصه‌های علمی ، هنری و اقتصادی همواره پیشتاز بوده‌اند و پیشرفت امروز بشر تا حدود زیادی مدیون آنها است.

وی نگاه مترحمانه به معلولان را یک کار اشتباه و نابخشودنی توصیف کرد و یادآور شد: با توجه به موفقیت‌های معلولان این نگاه بسیار بد و آزاردهنده است و امروز معلولان ما هستند که باید با ترحم با برخی افراد سالم ولی ناکارآمد برخورد کنند.

تحریم داروهای معلولان یک جنایت وحشتناک است

استاندار قزوین با اشاره به مطالبات به ‌حق جامعه معلولان استان قزوین گفت:‌ با توجه به محدوده اختیارات ما در استان برخی از این مشکلات مانند مناسب‌سازی فضای شهری را می‌توانیم در سطح استان مدیریت و عملی کنیم اما برای تحقق خواسته‌هایی مانند تسهیلات شغلی در ادارات و همچنین بازنشستگی قبل از موعد نیازمند ورود دستگاه‌های اجرایی و مجلس در سطح ملی هستیم.

جمالی‌پور تحریم داروهای ویژه معلولان را یکی از جنایت‌های وحشتناک دشمنان مستکبر ایران اسلامی دانست و افزود: با وجود اینکه دشمنان ما ادعا می‌کنند که دارو در شمول تحریم‌ها نیست، اما در عمل جلوی ورود داروهای مورد نیاز بیماران ما را گرفته‌اند و در این میان افراد معلول و جانباز ما بیشترین آسیب را از این تحریم‌های دارویی دیده‌اند.

اختصاص مسکن ملی به معولان استان قزوین

مدیرکل بهزیستی استان قزوین هم در ادامه این جلسه با بیان اینکه معلولان استان قزوین در عین کارایی و کارآمدی همواره ابتدایی‌ترین خواسته‌ها را از مدیران و مسئولان داشته‌اند، گفت: یکی از مطالبات جدی معلولان ما موضوع مسکن است که با توجه به توافق‌های صورت‌گرفته 620 واحد مسکن ملی در اختیار مددجویان بهزیستی قرار خواهد گرفت که بخشی از آن را به تامین مسکن معلولان اختصاص خواهیم داد.

علیرضا وارثی مناسب‌سازی محیط‌های شهری و اماکن عمومی را از دیگر دغدغه‌های همیشگی معلولان برشمرد و اضافه کرد:‌ در همین حوزه هم کارگروه مناسب‌سازی شهر برای معلولان از مدت‌ها پیش در استانداری شکل گرفته که منجر به مناسب‌سازی بسیاری از پیاده‌روها و معابر عمومی برای معلولان شده است.

وی ادامه داد:‌ با این حال هنوز بسیاری از اماکن عمومی و ساختمان‌های اداری ما برای رفت ‌و آمد معلولان مناسب نیستند که در این خصوص لازم است دستگاه‌های اجرایی نسبت به اجرای مصوبات کارگروه یاد شده اهتمام جدی‌تری داشته باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار