معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: حداکثر در یک جلسه دیگر با عنوان کارگروه ساماندهی شهرک چرم‌سازی باید موضوعات را جمع‌بندی کنیم و به مراجع بعدی یعنی کارگروه زیربنایی، کمیسیون بند۱ ماده۱ و شورای برنامه ریزی استان ارائه دهیم.
کد خبر: ۹۴۵۲۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲ 02 March 2021

 

علی فرخزاد، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین در جلسه ساماندهی ضرب‌الاجل معاون عمرانی استاندار قزوین برای ساماندهی شهرک چرم‌سازی‌شهرک چرم‌سازی که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات باغستان جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار داشت: حداکثر در یک جلسه دیگر با عنوان کارگروه ساماندهی شهرک چرم‌سازی باید موضوعات را جمع‌بندی کنیم و به مراجع بعدی یعنی کارگروه زیربنایی، کمیسیون بند ۱ ماده ۱ و شورای برنامه‌ریزی استان ارائه دهیم.

وی افزود: در آخرین جلسه‌ای که با مدیران اجرایی و نمایندگان مجلس استان داشتیم، صورت جلسه‌ای ۱۰ بندی را برای ساماندهی شهرک چرم‌سازی به تصویب رساندیم.

فرخزاد با بیان اینکه تشکیل کارگروه ساماندهی با دبیرخانه شرکت شهرک‌های صنعتی نخستین بند صورت جلسه ۱۰ بندی بود و با تشریح خلاصه سایر مصوبات گفت: قرار بر این شد روند ساماندهی مجدد شهرک با تایید ستاد سرمایه گذاری استانداری ادامه‌دار باشد، منطقه فقط منحصر به فرآوری هیدروکربن و تصفیه روغن نباشد، صنایع مکمل دیگر نیز امکان فعالیت داشته باشند و اراضی توسعه در نقشه، بدون کاربری و یا با کاربری خدماتی لحاظ شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین ادامه داد: هر گونه اقدام و طرح توسعه که در محدوده قبل و بعد از سال ۹۶ احداث شده حتما باید مصوبه تبصره ۱ ماده ۱ داشته باشند و عوارض قانونی و دولتی پرداخت کنند.

وی با تاکید بر اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی طی ۴ ماه آینده مراحل قانونی تاسیس شهرک چرم‌سازی را انجام دهد، گفت: کارگروه مشورتی قرار است قیمت واقعی و روز منطقه را پس از کارشناسی به استاندار اعلام کنند تا تبصره ۱ ماده ۱ روی آن اعمال شود.

فرخزاد خاطرنشان کرد: مهلت ۶ ماهه‌ای به مالکین محدوده‌ای که پس از سال ۹۶ بنا شده، داده شده تا مبلغ تبصره ۱ ماده ۱ را پرداخت کنند و اگر خلاف اینصورت عمل کنند به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین افزود: به تولیدکنندگان فرصت یکساله‌ای داده شده تا در این مدت با رعایت ضوابط زیست‌محیطی روش‌های دیگری را جایگزین روش اسیدی کنند.

وی تصریح کرد: کمیته ساخت‌وساز در فرمانداری بوئین زهرا تشکیل شده تا با ساخت‌وساز‌های غیر مجاز در منطقه قدیم و جدید شهرک با جدیت جلوگیری شود.

شهرک‌های صنعتی غیر دولتی از مزایای شهرک‌های دولتی بهره‌مند شوند

رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین نیز اظهار داشت: لکه‌های صنعتی در بخش‌هایی از اراضی استان به وجود آمده و ضرورت و نیاز است که با ساماندهی، این لکه‌ها از تمام مزایای شهر‌ک‌های دولتی براساس قوانین و مقررات ملی بهره‌مند شوند.

حمیدرضا خانپور افزود: چارچوب و موقیت جغرافیایی شهرک صنعتی غیر دولتی چرم‌سازی نخست باید دقیق مشخص شود تا اینکه فعلا دیگر شاهد برخی فعالیت‌ها و ساخت‌وساز‌های غیر قانونی در قالب طرح توسعه نباشیم.

وی تصریح کرد: مالکان واحد‌ها باید اسناد مالکیت خود را به ما ارائه دهند که براساس قانون تعریف شده، طی ۴ ماه آینده مراحل قانونی تاسیس شهرک چرم‌سازی را انجام دهیم.

رئیس شرکت شهرک‌های صنعتی قزوین گفت: نیاز است دستگاه‌های خدمات‌رسان نیز همکاری‌های لازم را در چارچوب‌های تعریف شده برای تاسیس شهرک غیر دولتی چرم‌سازی انجام دهند همچنین باید به سمتی حرکت کنیم که این شهرک‌های غیر دولتی از مزایای شهرک‌های دولتی از جمله اعتبارات تملک دارایی استانی و ملی، تصفیه خانه، آتش نشانی، دوربین‌های مدار بسته و مبادی ورودی و خروجی امن بهره‌مند شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار