معاون سلامت و دفاع زیستی سپاه صاحب‌الأمر(عج) استان قزوین گفت: در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی نیروهای بسیج و سپاه سپاه ۴۳ میلیارد تومان خدمات حمایتی به خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا در قزوین ارائه کردند.
کد خبر: ۹۹۲۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۹ 07 September 2021

 

به گزارش «تابناک قزوین»، سرهنگ پاسدار حبیب‌الله سیاهکالی مرادی با اشاره به تشکیل تیم‌های حمایتی، مراقبتی و نظارتی برای مقابله با پاندمی کرونا گفت: در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی نیروهای بسیج و سپاه سپاه 43 میلیارد و 83 میلیون تومان خدمات حمایتی به خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا در قزوین ارائه کردند.

وی اضافه کرد: 3 هزار و 992 نفر در تیم‌های حمایتی طرح شهید سلیمانی به‌کارگیری شدند که 3 هزار و 672 نفر از نیروهای بسیج، 266 نفر از نیروهای داوطلب سفیر سلامت و رابط سلامت محلات و 44 نفر هم از نیروهای هلال‌احمر بودند که طی 8 ماه اخیر 673 هزار و 53 فقره خدمات حمایتی به خانو‌اده‌های آسیب‌پذیر در مقابل ویروس کرونا ارائه دادند.

رهگیری 282 هزار فرد در معرض ابتلا

معاون بهداشت و درمان سپاه حضرت صاحب‌الأمر(عج) در بخش دیگری از این گفتگو از تشکیل 365 تیم رهگیری در قرارگاه طرح شهید سلیمانی خبر داد و گفت: در این تیم‌های رهگیری 292 نفر از اعضای بسیج در قالب 146 تیم به کارگیری شدند و همچنین 777 نفر در قالب 212 تیم از بخش سلامت شامل کار بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی، سفیران و رابط سلامت محلات در کنار بسیجیان ما کار رهگیری افراد در معرض تماس با بیماران کرونایی را انجام می‌دهند.

سیاهکالی مرادی با اشاره به همکاری 15 نفر از جوانان جمعیت‌ هلال‌احمر در قالب 7 تیم با تیم‌های رهگیری افزود:‌ این تیم‌ها در مجموع 282 هزار و 886 نفر از افراد در معرض تماس نزدیک با بیماران کووید-19 را رهگیری کردند که 16 هزار و 815 مورد از آن در هفته اخیر انجام شده است.

28درصد از تست‌های کرونای افراد رهگیری‌شده مثبت شد

معاون سلامت سپاه استان قزوین ادامه داد: همچنین از افراد رهگیری‌شده تاکنون 101 هزار و 49 تست کرونای سریع گرفته شده که نتیجه 14 هزار و 284 تست مثبت بوده است. در ضمن در هفته اخیر 8 هزار و 897 تست رپید کرونا از افراد رهگیری‌شده گرفته‌ایم که نتیجه 2435 تست مثبت بوده و به این ترتیب 28 درصد افراد رهگیری‌شده توسط تیم‌های رهگیری شهید سلیمانی کرونامثبت شدند.

سیاهکالی مرادی یادآور شد: در ضمن تا امروز 3 هزار و 468 نفر را هم برای دادن تست کرونای پیشرفته (پی‌سی‌آر)‌ به آزمایشگاه‌های معتبر زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی معرفی کردیم که 201 مورد از آنها در هفته اخیر اتفاق افتاده است.

منبع/تسنیم

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار