مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در استان قزوین ۷۵ نفر دانش آموز اُتیسم داریم و متأسفانه آمار کودکان اُتیسم در قزوین رو به افزایش است و در این باره باید اقدامات لازم از سوی متولیان پزشکی اندیشیده شود.
کد خبر: ۱۱۶۴۹۹۳
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۶ 30 April 2024

به گزارش تابناک قزوین، نقی سیاهکالی‌مرادی سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: در استان قزوین ۱۷ هزار معلم تدریس و ۲۵۰ هزار دانش‌آموز در ۱۶۷۰ مدرسه و ۹۶۷۰ کلاس درس تحصیل می‌کنند.

وی افزود: ۵۶۵ نفر از معلمان در سطح مناطق قزوین به عنوان معلم نمونه انتخاب شدند، در سطح استان ۱۵ معلم از پایه ابتدایی ۱۳ معلم از پایه متوسطه اول و ۱۲ معلم از پایه متوسطه دوم در مجموع مدارک ۴۰ نفر بررسی شد و در نهایت ۳ نفر به مرحله کشوری راه پیدا کرده‌اند.

سیاهکالی‌مرادی خاطرنشان کرد: در استان قزوین و شهرستان‌ها برگزاری برنامه روز بزرگداشت مقام معلم هماهنگ شده و برای معلمین نمونه رقمی در نظر گرفته شده که ظرف امروز و فردا به حساب معلمان واریز خواهد شد، همچنین برای کلیه معلمان در سطح استان و کشور هدیه نقدی در نظر گرفته شده که این مبلغ نیز امشب واریز می‌شود. معوقات دی، بهمن و اسفند فرهنگیان و نیرو‌های خرید خدمت و کلیه بدهی حوزه امتحانات طی یک تا ۲ روز آینده به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: زنگ سپاس امروز نواخته شد و طی هفته معلم برنامه‌هایی، چون تقدیر از معلمان توسط دانش‌آموزان، غبارروبی، تقدیر از پیشکسوتان، تقدیر از مربیان پرورشی و معلمان جهادگر نیز برگزار خواهد شد.

وی اظهار کرد: سال گذشته شاهد آمار بالای بازنشستگان بودیم و یک هزار و ۳۰ نفر از فرهنگیان در قزوین بازنشسته شدند، ۲۳۴ آموزگار ابتدایی و ۳۴۵ نفر دبیر جذب خواهند شد و به طور کلی با احتساب سهمیه فرهنگیان یک هزار و ۱۹۰ نفر جذب خواهیم داشت.

این مسئول گفت: در راستای تأمین تجهیزات مدرسه برای سال جاری ۲۴ میلیارد تومان اعتبار جذب شد و خوشبختانه هم اکنون شاهد افزایش ۵۰ درصدی سرانه ورزشی از ۳۳ به ۴۸ سانتی‌متر هستیم و تاکنون ۷۴ چمن مصنوعی به فضای ورزشی قزوین اضافه کرده‌ایم و به دنبال این هستیم این آمار را به ۱۰۰ چمن برسانیم.

وی گفت: سال گذشته ۹۹۰ نفر بازمانده از تحصیل در قزوین شناسایی کردیم و با اقدامات لازم موفق شدیم ۴۶۱ نفر را به چرخه تحصیل بازگردانیم. در بخش جذب معلم نیز با آزمون‌های که برگزار می‌شود در آموزگاری ۳۰۲ نفر، دبیری ۴۳۸ نفر، مربی سلامت و پروش ۳۲۰ نفر و سرایدار ۲۵۵ نفر جذب خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات ورزشی معلمان برای اولین بار در قزوین برگزار شد و سه هزار و ۵۰۰ معلم از ۱۴ مدرسه در این مسابقات شرکت کردند.

برچسب ها: قزوین
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار