مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: ۲۰ سرمایه گذار خارجی در شهرک های صنعتی استان قزوین فعالیت می کنند که به دنبال افزایش این آمار از طریق جذب سرمایه گذار خارجی هستیم.
کد خبر: ۱۱۲۵۶۷۹
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۰ 10 September 2023

به گزارش تابناک قزوین و به نقل از خبرگزاری فارس، رضا صفاری در نشست خبری که پیش از ظهر امروز به مناسبت برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی استان قزوین در محل سالن جلسات شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: استان قزوین با تولید بیش از هزار و دویست نوع محصول رتبه پنجم صنعت کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: قزوین از استان‌های پیشرو و توانمند در حوزه صنعت کشور است و محصولات تولید شده در واحد‌های مستقر در این استان با کیفیت بالا و قابل رقابت با بازار‌های جهانی است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین ادامه داد: واحد‌های صنعتی مستقر برای ادامه فعالیت خود، به حمایت جدی در بخش‌های مختلف نیاز دارند که برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی از جمله موارد حمایتی است.

صفاری اذعان کرد: واحد‌های صنعتی استان قزوین در مقوله صادرات، دو رویکرد اصلی معرفی محصول و پیدا کردن بازار هدف را در برنامه‌های خود دارند.

وی یادآور شد: یکی از اصلی‌ترین رویکرد‌های شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین جذب سرمایه گذار خارجی است که با اهتمام جدی در حال پیگیری است.این مسوول عنوان کرد: ۲۰ سرمایه گذار خارجی در شهرک‌های صنعتی استان قزوین فعالیت می‌کنند که به دنبال افزایش این آمار از طریق جذب سرمایه گذار خارجی هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین اظهار کرد: استان قزوین ظرفیت‌های مختلفی را دارد، اما موانعی همچون جا به جایی پول و… دست و پا گیر واحد‌های صنعتی است.

صفاری خاطرنشان کرد: کشور‌های همسایه مقاصد مناسبی برای صادرات هستند که برای افزایش صادرات به این کشور‌ها نیازمند حمایت در سطح کلان هستیم.

وی یادآور شد: در راستای معرفی محصولات واحد‌های صنعتی و حمایت از فرصت‌های صادراتی نمایشگاه تخصصی فرصت‌های صادراتی با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان، شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین، اتاق بازرگانی و... از ۲۱ تا ۲۴ شهریور ماه در استان قزوین دایر خواهد شد.

این مسوول در پایان تاکید کرد: با جدیت به دنبال حمایت از واحد‌های صنعتی از طریق جذب سرمایه گذار خارجی، برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی جهت معرفی محصولات و... هستیم.

برچسب ها: قزوین
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار