استاندار قزوین گفت: تمامی ظرفیت‌های قزوین نشان می‌دهد که استان قزوین آمادگی لازم را برای هرگونه سرمایه‌گذاری خارجی دارد و از حضور تجار و سرمایه‌گذاران کشور‌های مختلف در قزوین استقبال می‌کنیم.
کد خبر: ۱۱۶۵۷۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۴۰ 06 May 2024

به گزارش تابناک قزوین، محمدمهدی اعلایی دوشنبه ۱۷ اردیبهشت در دیدار با سفرای کشور‌های کره جنوبی، نیوزلند، نیکاراگوئه و فیلیپین در جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: استان قزوین به عنوان یکی از استان‌های مهم کشور در حوزه‌های صنعتی، کشاورزی، گردشگری و سیاسی به حساب می‌آید و این استان آمادگی هرگونه همکاری خارجی با کشور‌های مختلف را دارد.

بنا بر اعلام روابط عمومی استانداری قزوین، وی با اشاره به مفاخر متعدد استان ادامه داد: شهید رجایی رئیس جمهور شهید ایران و از فعالین و مبارزین انقلابی بودند که اصالت قزوینی داشتند و در مدت کوتاهی پس از ریاست جمهوری در یک اقدام تروریستی شهید شدند و به عنوان یکی از چهره‌های محبوب و دوست داشتنی کشور به حساب می‌آیند.

استاندار قزوین گفت: به دلیل دارا بودن ظرفیت‌های تاریخی قابل توجه در ایران خیلی از نقاط تاریخی کشور مغفول مانده است که جاذبه‌های تاریخی قزوین هم بر همین اساس زمینه خوبی برای معرفی بیشتر دارد. قزوین یکی از اولین زیستگاه‌های زندگی بشر بوده است، در منطقه تاریخی سگزآباد در بوئین زهرا آثاری از انسان‌های اولیه کشف شده و تاریخ زیست آن‌ها بسیار قدیمی است که بخشی از این کشفیات در موزه قزوین وجود دارد.

به گزارش ایسنا، وی بیان کرد: قزوین در دوران صفویه که از ادوار پرشکوه ایران به حساب می‌آید به مدت زیادی پایتخت ایران بوده است که بخشی از آثار آن دوران هم قابل مشاهده است، در منطقه الموت یکی از ظرفیت‌های قابل توجه تاریخی و طبیعی وجود دارد و در قلعه حسن صباح نیز اتفاقات تاریخی متعددی رخ داده است.

اعلایی خاطرنشان کرد: استان قزوین از جهت اقتصادی یکی از استان‌های مهم ایران است و در حوزه صنعت و کشاورزی محصولات قابل توجهی از نیاز‌های کشور و برخی از کشور‌های دیگر در استان قزوین تولید می‌شود. در حوزه‌هایی مثل شوینده‌ها، قطعات خودرو، مواد غذایی و محصولات صنعتی، استان قزوین جزو استان‌های برتر کشور است و این استان در حوزه محصولات و تولیدات دانش‌بنیان هم توانمندی‌های متعددی دارد که برخی از آن‌ها تجاری‌سازی شده است.

استاندار قزوین با اشاره به اینکه دشت قزوین یکی از دشت‌های حاصلخیز کشور است و استان قزوین با وجود اینکه یک درصد مساحت کشور را دارد تقریباً ۵ درصد غذای کشور را تولید می‌کند، تصریح کرد: تمامی ظرفیت‌های قزوین نشان می‌دهد که استان قزوین آمادگی لازم را برای هرگونه سرمایه‌گذاری خارجی دارد و از حضور تجار و سرمایه‌گذاران کشور‌های مختلف در قزوین استقبال می‌کنیم.

برچسب ها: قزوین
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار