مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین گفت: در قالب مصوبات سفر ریاست جمهوری ۳۶ طرح نوسازی و تجهیز مدرسه در سطح استان داشتیم که از این ۳۶ مدرسه فقط چهار مدرسه باقی مانده است که تا پایان سال، تحویل داده خواهد شد؛ به‌طورکلی برای این طرح‌ها در مصوبات سفر ۱۶۱ میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که بخش زیادی از این مبلغ تخصیص داده شده است.
کد خبر: ۱۱۷۰۴۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۴۹ 09 June 2024

به گزارش تابناک قزوین، نقی سیاهکالی‌مرادی اظهار کرد: نگاه دولت سیزدهم به آموزش‌وپرورش نگاهی جدی بود؛ شهید جمهور بار‌ها بر این حوزه تأکید و توجه ویژه داشتند و می‌گفتند که آموزش‌وپرورش آینده کشور را تضمین می‌کند. صرف کردن منابع در امر آموزش‌وپرورش نه هزینه، بلکه بزرگ‌ترین و پرثمرترین سرمایه‌گذاری است که می‌تواند آینده کشور را تضمین کند. پیشرفت کشور در گرو توسعه آموزش‌وپرورش و مهارت‌آموزی بوده و اینجاست که عدالت آموزشی اهمیت واقعی خود را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: اداره کل آموزش‌وپرورش استان قزوین در دولت مردمی با بسیج امکانات و به‌کارگیری نیروی انسانی توانمند، سند تحول بنیادین را به‌عنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین تکلیف قانونی خود اجرایی کرد، سند تحول بنیادین که نقشه راه و قانون اساسی آموزش‌وپرورش محسوب می‌شود و ما سعی داشته‌ایم عملکرد خود را منطبق با این سند تحول پیش ببریم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین تصریح کرد: ارتباط مدرسه با مساجد، کانون‌های فرهنگی و خانواده از اهداف تعریف شده‌ای هستند که باید دنبال شود. در این میان ارتباط مدرسه و خانواده باید حساب‌شده و دارای مدیریت کافی باشد، در این صورت به‌طورقطع امر تربیت ساماندهی بیشتری خواهد شد.

وی بیان کرد: در قالب مصوبات سفر ریاست جمهوری ۳۶ طرح نوسازی و تجهیز مدرسه در سطح استان داشتیم که از این ۳۶ مدرسه فقط چهار مدرسه باقی‌مانده است که تا پایان سال، تحویل داده خواهد شد؛ به‌طورکلی برای این طرح‌ها در مصوبات سفر ۱۶۱ میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود که بخش زیادی از این مبلغ تخصیص داده شده است.

سیاهکالی‌مرادی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای مصوبات سفر شهید جمهور به استان قزوین شاهد برکات خاصی در حوزه آموزش‌وپرورش بوده‌ایم و باهمت و یاری دولت سیزدهم پروژه‌های نیمه‌تمام آموزش‌وپرورش استان قزوین به بهره‌برداری می‌رسد. نگاه شهید جمهور به مناطق محروم استان بسیار ستودنی بوده است، در این راستا اقدامات شایان توجهی برای تجهیز مدارس روستایی صورت گرفته است.

وی اظهار کرد: اردوگاه دانش‌آموزی شهید بابایی یانس آباد یکی از مراکز تفریحاتی و اردویی دانش‌آموزی بوده که طی سال‌های گذشته با کسری بودجه مواجه شده بود، در دولت سیزدهم بالغ‌بر ۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل این اردوگاه اعتبار در نظر گرفته شد. همچنین برای تکمیل استخر دانش‌آموزی راه‌آهن قزوین ۱۰ میلیارد تومان، برای تکمیل استخر دانش‌آموزی شهرستان آوج ۱۵ میلیارد تومان، برای تکمیل استخر دانش‌آموزی شهید رجایی و الوند، ۳۸ میلیارد تومان و تکمیل چهار سالن ورزشی، ۲ چمن مصنوعی و یک مجتمع دانش‌آموزی ۳۲ میلیارد تومان اعتبار اختصاص گرفته است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان قزوین در خصوص حل مشکل دبیرستان پاسداران که سالیان سال با چالش‌های بسیاری در شهر قزوین مواجه بود، گفت: با تخصیص اعتباری بالغ‌بر ۲۰ میلیارد تومان، ساخت پروژه مدرسه پاسداران کلید خورده است و تاکنون ۶۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. یکی دیگر از اقداماتی که به‌واسطه دولت سیزدهم در حوزه آموزش‌وپرورش آغاز شد، اختصاص مبلغ ۲۸ میلیارد تومان برای تکمیل ۶ کانون فرهنگی و هنری دانش‌آموزی است.

برچسب ها: قزوین
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار